Bogdanoviću je postala norma 20+, Atlanta umalo izgubila dobijeno (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | sre. 14.04.21. | 04:06

Od 14 poena prednosti do plus dva 20 sekundi do kraja

Đavolja je igra košarka. Lopta za čas okrene ćurak i ono što je izgledalo kao sigurna pobeda počne da beži kroz prste kao pesak.

Atlanta je imala 14 poena prednosti četiri minuta pre kraja protiv Toronta, a drhtala je u poslednjih 20 sekundi da li će uspeti da sačuva pobedu. Na kraju su nervi Houksa izdržali i upisani je treći trijumf u nizu, a sedmi u poslednjih osam utakmica – 108:103.

A, Bogdan Bogdanović je već navikao navijače da u njegovom saldu stoji 20+ poena. Srpski bek je ponovo bio prvi snajper ekipe, meč je završio sa 23 poena (5/8 za tri), šest skokova i četiri asistencije. Klint Kapela je takođe bio sjajan sa 19 poena i čak 21 skokom, dok je Brendon Gudvin stao na 18 poena. Što se tiče Toronta, Paskal Sjakam je bio najefikasniji sa 30 poena.

Povela je Atlanta opipljivijom razlikom sredinom druge četvrtine, rasla je do 15 poena (56:41), a bilo je 12 na kraju poluvremena (66:54). Tu razliku, uz manje oscilacije, Houksi su imali sve do sredine poslednje četvrtine. Od 105:91 krenuo je neverovatni pad u igri gostiju, kao da su već uračunali pobedu. Toronto je sipao trojku za trojkom i serijom 14:2 prišao na samo dva poena zaostatka 20 sekundi pre kraja. U penal završnici Atlanta je uspela da sačuva pobedu.

Posle ubedljivog poraza od Lejkersa pre tri večeri, Bruklin je odgovorio još ubedljivijom pobedom nad Minesotom, koja ga je ostavila na deobi prvog mesta Istočne konferencije sa Filadelfijom – 127:97.

Očajna Minesota nije uspela više od deset minuta da se nosi sa Bruklinom, već u drugom četvrtini razlika je otišla na 25 poena za Netse. Očekivano, Kevin Durant je bio najefikasniji na terenu sa 31 poenom uz šut iz igre 11/15.

Iako je plan Bruklina da ne forsira Duranta da igra utakmicu za utakmicom, jer je 23 propustio u sezoni zbog povrede, verovatno će ipak sledeću zaigrati, jer sledi okršaj sa Filadelfijom, direktna borba za prvo mesto u konferenciji.

Pošto je Juta u krizi, otvorio se apetit Klipersima, osećaju da bi mogli da se umešaju za prvo mesto na Zapadu. Ekipa je u sjajnoj formi, upisala je u meču sa Indijanom šestu uzastopnu pobedu – 126:115.

Utakmica je bila neizvesna do poslednje četvrtine, vladala je prava rezultatska klackalica u kojoj nijedna ekipa nije uspevala da dođe do dvocifrene prednosti. Tek u poslednjem kvartalu kada su Klipersi otišli preko „plus devet“, više ispod toga se nisu spuštali.

Blistao je na terenu Pol Džordž koji je ubacio 36 poena, uz sedam skokova i osam asistencija.