Bogdan Bogdanović (©AFP)

Bogdanovo čudesno veče: Sipao trojke kao od šale u poslednjoj četvrtini i zgazio Janisove Bakse (VIDEO)

Vreme čitanja: 4min | pon. 26.04.21. | 03:56

Srpski reprezentativac sa 32 poena izjednačio rekord sezone u NBA ligi. Naš as postigao četiri trojke u poslednjoj deonici meča, ukupno šest, i "okrenuo" rezultat. Atlanta i bez Treja Janga, sa rovitim Klintom Kapelom, iznenadila Milvoki u Džordžiji – 111:104

Magična noć našeg asa! Srpski reprezentativac Bogdan Bogdanović pružio je još jednu fantastičnu partiju protiv Milvokija, nesuđenog tima koji ga je želeo krajem prošle godine, i potvdio da je u odličnoj formi i da izrasta u prvu zvezdu tima iz Džordžije. Desetkovani Hoksi pobedili su jedan od najboljih timova u Istočnoj konferenciji NBA lige, Milvoki Bakse, sa 111:104. Nekadašnji košarkaš Partizana, Fenerbahčea i Sakramenta je sa 32 poena bio najefikasniji akter meča. Izjednačio je najbolji košgeterski učinak u ovoj sezoni od pre 15 dana kada je isti broj poena ubacio i Šarlot Hornetsima.

Nemaju sreće Hoksi s povredama u ovom šampionatu. Bogdanović je bio na početku sezone dva meseca van terena. Prošle nedelje povredio se plejmejker Trej Jang. I centar Klint Kapela je rovit ušao u meč protiv tima iz Viskonsina, nedostajali su i povređeni Dan, Hanter, Rediš i Snel. U skraćenoj rotaciji srušeni su Janis Adetokumbo i drugovi i napravljen je pravi mali podvig u poslednjih 12 minuta igre koju je domaćin dobio sa čak 15 poena razlike - 41:26.

Ponedeljak, 18.00: (10,0) Zadar (27,0) Crvena zvezda (1,05)

Bogdanović je preuzeo odgovornost na svoja pleća. Uzeo je najviše šuteva u domaćem timu, čak 21. Sa 32 poena je bio je najbolji pojedinac na meču. Igrao je skoro 37 minuta. Imao je šut iz igre 12/21. Za tri poena Srbin je šest puta pogodio iz 11 pokušaja, a s linije slobodnih bacanja bio je uspešan dva puta od tri. Imao je i tri asistencije i skok.

Brojku od 20 poena, Bogdan je ostvario već u prve tri četvrtine. Na startu poslednje deonice meč bio je na klupi. U tim trenucima ton igre domaćina davao je raspoloženi Kevin Hanter. Milvoki je ima prednost od 10 poena razlike početkom poslednje črtvrtine - 80:70. Činilo se da domaćinima nema spasa.

Čim je Bogdan ušao u igru u poslednjoj četvrtini postigao je trojku, Hoksi su stigli na samo dva poena minusa – 82:84. Ubrzo Bogdanović postiže i drugu trojku u četvrtini, a červrtu na meču, a Atlanta preokreće rezultat – 91:89 na nešto više od pet minuta pre kraja. Domaćini su nastavili kao u transu, Lu Vilijams je pogodio novu trojku za +6 – 95:89. Ništa u tim trenuci nije polazilo od ruke gostima iz Milvokija. Bogdanović je nastavio kao u transu da sipa trojke, postigao je još dve do kraja utakmice, za siguran trijumf Hoksa.

Njegova šesta trojka na meču, četvrta u poslednjoj deonici meča, na tri minuta i 35 sekundi pre kraja, rešila je pitanje pobednika. Tada je na semaforu pisalo 104:92. U poslednjoj deonici Bogdan je šutirao za tri poena 4/5. To su mu bili jedini poeni u poslednjem delu utakmice.

Ovo je srpskom reprezentativcu bio treći meč uzastopno da je postigao 20+ poena, odnosno taj učinak je imao na sedam od poslednjih osam utakmica. U aprilu Hoksi imaju skor 11-3, a Bogdan igra mesec karijere u najjačoj košarkaškoj ligi na svetu. U proseku u aprilu postiže 22,3 poena po meču. I bez Treja Janga, Atlanta dobro gura, vezala je drugu pobedu i sada je sa skorom 34-27 na četvrtom mestu na Istoku.

Osim maestralne partije Bogdanovića kod Hoksa odlični su bili Kevin Hanter sa 20, Džon Kolins sa 18, Danilo Galinari i Lu Vilijams sa po 15 poena. Centar Klint Kapela je postigao samo šest poena, ali je imao čak 14 skokova. Goste iz Viskonsina predvodio je sjajni grčki superstar, prošlogodišnji MVP Janis Adetokumbo. Postigao je 31 poen, a sakupio je i 14 skokova. Kris Midlton je ubacio 23, a Džru Holidej 19.

Podsetimo, posle tri godine u Sakramentu, Bogdan je prošle godine stigao u Atlantu. Potpisao je četvorogodišnji ugovor za 72.00.000 dolara. Pre potpisa za Hokse bio je na pragu Milvokija, ali na kraju je, ipak, završio u Džordžiji. I nije se pokajao. Atlanta bi ove sezone mogla daleko da dogura u sada već izvesnom plej-ofu.

U neizvesnoj završnici Golden Stejt je u San Francisku pobedio Sakramento sa 117:113. Stef Kari je ubacio 37 poena za Ratnike, a na drugoj strani Badi Hild je postigao 25.