Bogdanovo kasno buđenje u novom porazu Atlante, Sijakam obradovao Rajakovića (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | čet. 14.12.23. | 04:45

Bogdanović i četvrti meć zaredom završio s 20+ koševa, ali Hoksima očigledno ništa ne pomaže

Prošli su dani kada se postavljalo pitanje da li će Bogdan Bogdanović biti jedan od igrača s najvećom minutažom u Atlanti. Status jedne od tri najveće uzdanice tima uz Trea Janga i Dežontea Mareja potvrdio je na prošloj utakmici kada je s 40 poena protiv Denvera došao do rekorda karijere, a ove noći nije bio tako ubitačan, ali je nastavio s visokim standardima. Kapiten reprezentacije Srbije postigao je 20 poena u duelu protiv Toronto Reptorsa, ali je franšiza iz Džordžije doživela novi poraz (135:128).

Bogdanović je većinu poena (13) postigao u drugoj polovini treće četvrtine i tokom četvrte, a utakmicu je okončao uz šut iz igre 7/13 (4/7 za tri, 3/6 za dva) za 32 minuta na parketu. Bila je ovo 23. utakmica u sezoni za Jastrebove, a sada su 11. na tabeli istočne konferencije s učinkom 9-14, a upravo je Toronto njihov direktan rival u borbi za plej-in, pošto je na desetom mestu sa skorom 10-14.

Ništa u poslednje dve sedmice nije dovoljno ekipi Kvina Snajdera kako bi slomila barijeru i konačno nekog pobedila prvi put još od uvodnog dana meseca. Tako nije bilo dovoljno ni 12 poena prednosti sredinom druge četvrtine, jer je na krilima kamerunskog krilnog centra Paskala Sijakama tim Darka Rajakovića prišao već do poluvremena na samo dva poena zaostatka.

Kada je kanadski klub preuzeo vođstvo početkom trećeg perioda (71:70) nije ga ispuštao do kraja, a Torontov Afrikanac je meč okončao s 33 poena uz šut iz igre 12/19 (odličnih 5/6 za tri). Najveću podršku imao je u liku Skotija Barnsa koji je dao 27 i O Džej Anunobija 22.

Od Bogdanovih saigrača očekivano je daleko najviše šuteva uzimao Tre Jang. Jeste meč završio kao najefikasniji pojedinac s 35 koševa, ali daleko od toga je da je briljirao šutem iz igre (13/27). Karakteristično za njega carinio je loptu i činilo se u pojedinicim treucima da je "silio" kada su saigrači bili mnogo bolje raspoloženi s distance.

Interesantno, već za dve noći ova dva tima sastaće se ponovo, a opet će Rajakovićev tim biti domaćin (petak na subotu 01:30).