Džavon Frenklin (ABA)

Borac Mozzart odigrao partiju sezone i rasturio FMP

Vreme čitanja: 2min | sub. 18.11.23. | 21:19

Rapsodija domaćina u Čačku

Odlično je Borac Mozzart ušao u sezonu, vezao pobede prtotiv Cibone i Mege a onda je usledila serija od četiri poraza. U prošlom kolu su Čačani stavili tačku na taj niz, savladali SC Derbi, da bi večeras odigrali partiju sezonu i najavili bolja vremena.

Borac je u Čačaku održao čas košarke i do nogu potukao FMP 96:75.

Od prvog do poslednjeg minuta je trajala demonstracija sile Čačana koji su tek pred kraj malo spustili gas i dozvolili gostima iz Železnika da koliko toliko ublaže poraz. Lekcija iz košarke…

Raspoloženi Amerikanci Džavon Frenklin i Ronaldo Segu su na početku bili nerešiva enigma za goste i postigli prvih 12 poena Borca. Pokušavao je Francuz Beson na drugoj strani da im parira i održavao je rezultatski priključak. Trojkom Talića sredinom druge četvrtine, Čačani su se odlepili na dvocifrenu prednost i do kraja je nisu ispuštali. Razigrali su se i Tasić, Uskoković, Birts i Borac je na poluvremenu imao velikih 49:33.

U trećem kvartalu su Čačani nastavili u istom stilu, povećavali oprednost i prelomili utakmicu. Sredinom poslednje deonice su imali i rekordnih 27 poena razlike. Čak šestoricu igrača sa dvocifrenim košgeterskim učinkom je na kraju imao Borac Mozzart.

Frenklin je bio najefikasniji sa 20 poena i sjajan šut iz igre 7/10. Segu je ubacio 17 ali nije tako dobro šutirao (6/15), Tasić je dodao 15, Uskoković 14, a Talić i Birts po 12 poena. Na drugoj strani je jedina svetla tačka bio Francuz Beson koji je ubacio 21 poen.