Borac Mozzart poražen je u prvoj utakmici dvomeča u Morači

Vreme čitanja: 2min | uto. 29.08.23. | 10:42

Budućnost VOLI – Borac Mozzart 91:81 (35:17; 12:25; 20:20; 24:19)

Sastav koji sa klupe predvodi Dejan Džoli Mijatović sinoć je odigrao prvi od dva pripremna meča protiv Budućnosti u Podgorici. Nakon 40 minuta dobre košarke, trijumfovao je sjajni domaćin, koji je slavio rezultatom 91:81 (35:17; 12:25; 20:20; 24:19).

Odličnu igru pokazao je domaćin u prvih 10 minuta, kada je došao do zaista opipljive prednosti od 18 poena (35:17). To nije demoralisalo uvek borbene Čačane, koji su već u narednom kvartalu odgovorili na pravi način, pa su do odlaska na veliki odmor gotovo istopili zaostatak (47:42).

Pošto su se timovi vratili na parket, Borac Mozzart je nastavio da stavlja na velike muke domaći sastav, kome je sve vreme disao za vratom. Ali u završnih 10 minuta Budućnost VOLI je bila na visini zadatka, tako da je uspela da odbrani domaći teren.

Najbolji pojedinac u redovima Čačana bio je Ronaldo Segu, koji je meč završio sa 19 poena. Dvocifreni učinak imali su još Uroš Čarapić, koji je ubacio 14, Tajlan Džamon Birts je dodao 12, dok je Bojan Tomašević učestvovao sa 10 poena.

Već danas u 16.00 sati timovi će odigrati drugu utakmicu. A zatim će se čačanski igrači vratiti u grad na Moravi.

Budućnost VOLI: Pejović, Megi, Ros 9, Frimen 11, Joković, Grbović 17, Rakočević 2, Jagodić Kuridža 4, Vilijams 21, Rejnolds 12, Rajt 15, Mnić.

Borac Mozzart: Segu 19, Perot-Hant 2, Talić 8, Manojlović, Frenklin 8, Tomašević 10, Birts 12 7, Rebrača, Šalić 1, Todorović, Čarapić 14.

PIŠU: Đurđe Mečanin/Nikola Minović