(FOTO: ABA)

Cibona upisala drugu pobedu

Vreme čitanja: 1min | pon. 13.11.23. | 20:31

Krka ostaje na jednoj

Okršajem začelja je stavljena tačka ne sedmo kolo ABA lige. U duelu klubova koji su do danas imali po jednu pobedu, do druge je stigla Cibona koja je u gostima savladala Krku 72:54. Slovenačkom timu je ovo šesti uzastopni poraz nakon što je na premijeri savladan FMP.

Vodila je Cibona skoro ceo meč, ali je Krka tokom tri četvrtine držala priključak i sredinom treće čak i izjednačila na 37:37. Gosti su se na kraju četvrtine odlepili na sedam poena razlike, početkom poslednje deonice otišli na dvocifrenu prednost da bi Ivan Majcunić pogodio trojku koja je definitivno prelomila utakmicu. Kasnije je isti igrač sa linije penala povisio na 67:51 i sve je bilo gotovo.

Domagoj Vuković je sa 16 poena bio najefikasniji u pobedničkom timu dok je isti broj poena za Krku postigao Ajzea Kazins.