Luka Dončić (©AFP)

Derbi u režiji Luke Dončića: Kraj Jutine serije, Dalas hoće direktno u plej-of (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | uto. 06.04.21. | 03:36

Nova sjajna partija slovenačkog asa

Petom pobedom u nizu Dalas je nastavio da preti Portlandu u borbi za šesto mesto Zapadne konferencije i direktan plasman u plej-of NBA lige. Savladavši vodeću Jutu 111:103, Mavsi su prišli na dve pobede zaostatka.

Najveće zasluge ponovo idu Luki Dončiću, koji je briljirao u trećoj četvrtini, kad je domaćin i stigao do nedostižne prednosti od 18 poena (87:69). Čak 16 poena od ukupno 31 ubacio je u toj deonici, posle 12 za celo prvo poluvreme. Na ukupan učinak je dodao devet skokova i osam asistencija.

U odsustvu Kristapsa Porzingisa, kao podrška slovenačkom asu nametnuo se Dorijan Fini-Smit sa 23 poena, ali i kada se u poslednjem minutu treće četvrtine umešao u koškanje sa Rudijem Goberom posle faula Dončića. Mogao je Francuz tada da dobije drugu, isključujuću, tehničku grešku, ali su mu sudije progledale kroz prste. Mavsi su, ipak, našli način da iznesu svoj stav po tom pitanju, a učinio je to Tim Hardavej Džunior dalekometnom trojkom uz zvuk sirene. Sin petrostrukog ol-star asa istog imena ukupno je ubacio 16 poena, a efikasni u ekipi Dalasa bili su još Džejeln Branson s 20 i Džoš Ričardson sa 17 poena.

Uspela je Juta so kraja meča da smanji razliku, ali ne i da izbegne prvi poraz posle devet uzastopnih pobeda. Najefikasniji u gostujućem timu bio je Majk Konli sa 28 poena. Gober je uz 14 poena imao i 15 skokova.

Na Istoku se vodeći Bruklin vratio na pobednički kolosek posle poraza od Čikaga, pošto je kao domaćin savladao Njujork 114:112. Bez Kevina Durenta i Džejmsa Hardena, ulogu lidera preuzeo je Kajri Irving. Meč je završio sa čak 40 poena.

Početak je išao u korist Niksi, pošto je Harden, povratnik u tim posle utakmice pauze, izdržao svega četiri minuta na parketu. Iskoristili su gosti to da povedu 14 poena razlike u drugoj deonici, ali po povratku sa odmora prednost se topila, a uoči odlučujuće četvrtine i prešla na stranu domaćih za jedan poen.

Pitanje pobednika rešila su pogođena slobodna bacanja Džefa Grina na 3.7 sekundi pre kraja. Upravo je on i bio drugi najefikasniji igrač svog tima sa 23 poena. Na drugoj strani prednjačili su Ar Džej Beret sa 22 i Redži Bulok sa 21.