Luka Dončić ©AFP

Dončić se igra i u predsezoni: Petnaest poena za četvrtinu i preokret protiv Milvokija (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | uto. 15.12.20. | 06:07

Marjanović odigrao samo četiri minuta

Ne štedi se Luka Dončić ni u predsezoni. Nema za košarkaša Dalasa kalkulisanja ni u pripremnim utakmicama kakva je bila večerašnja protiv Milvokija, druga između dva tima za 48 sati, ponovo u Viskonsinu. I ponovo su Maveriksi slavili, ovog puta čak i ubedljivije – prethodni meč 112:102 – uz sjajnu partiju, a posebno treću četvrtinu 21-godišnjeg Slovenca.

Dončić je za 29 minuta ubacio 27 poena, zabeležio osam skokova i četiri asistencije, međutim, krenuo je dosta “mršavo“. Uostalom, kao i čitava njegova ekipa, pa je Dalas posle pet minuta igre imao svega šest poena, ali i zaostatak od tek dva koša. Luka u tom trenutku još nije “otvorio račun“, ali je poluvreme ipak završio sa 12 poena, pet skokova i dve asistencije, uz šut iz igre 3/10. Ni Maveriksi nisu stajali najbolje, pošto su na odmor otišli sa zaostatkom od deset poena – 59:69.

Međutim, u pauzi je Dončić “namestio“ ruku, pronašao i šut i flouter, i u trećoj deonici dodao još 15 poena, uz mnogo boljih šest od deset iz igre. Na krilima slovenačkog plejmejkera Dalas je postepeno topio prednost Baksa, da bi sredinom treće četvrtine preokrenuo i sa prednošću od dva poena uđe u poslednju deonicu.

Do kraja Dončić nije ulazio u igru, ali su njegovi saigrači, a među njima se našao i Boban Marjanović, uspeli čak i da povećaju razliku i ubedljivo slave. Srpski centar je za priliku ukazanu u poslednja četiri minuta meča uzvratio sa dva poena i tri skoka. U pobedničkoj ekipi su se pored Dončića istakli i Džoš Ričardson sa 23 i Tim Hardavej Džunior sa 17 poena. U timu Milvokija prednjačio je ko drugi do Janis Adetokunbo sa dabl-dabl učinkom – 24 koševa i 14 skokova.