Konačno nasmejan - Luka Dončić (©AFP)

Dončić se konačno smejao, Janis fotkao, Sabonis pogađao za rekord (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | čet. 04.02.21. | 04:03

Dalas prekinuo crnu seriju, Milvoki slavio u derbiju, Filadelfija rutinski

Uspeli su Luka Dončić i Dalas da prekinu crnu seriju. Nisu dozvolili da se klubu ponovi sezona 2018/19, tokom koje su nanizali sedam uzastopnih poraza. Pobedom u Atlanti sa 122:116 prekinuli su niz na šest, pa im je sada ukupan učinak 9-13.

Po običaju ove sezone, prednjačio je trio Dončić-Porzingis-Hardavej. Slovenački reprezentativac meč je završio sa 27 poena, 14 asistencija i devet skokova, Letonac sa 24 poena i 10 skokova, a sin nekadašnje zvezde Golden Stejta i Majamija sa 22 poenom.

Rezultatska klackalica prelomljena je tek početkom četvrte četvrtine, kada su gosti pobegli na 10 poena razlike (potom imali i maksimalnih 15 - 111:96). Trudili su se košarkaši Atlante da preokrenu u finišu, ali nisu uspeli da priđu na manje od tri razlike tridesetak sekundi pre kraja.

Džon Kolins je sa 35 poena izjednačio rekord karijere, a pratili su ga Kevin Huerter i Tre Jang sa po 21 poenom (prvi imao deset, a drug devet asistencija), kao i Danilo Galinari sa 19 poena, međutim, to nije bilo dovoljno da Atlanta izbegne 11. poraz u 21. utakmici.

TRIPL-DABL JANISA, REKORD SABONISA

Milvoki nije bio dobar domaćin. Baksi su napunili koš Indijane u derbiju Istočne konferencije i na kraju slavili sa ubedljivih 130:110. Da će tako biti, moglo se naslutiti već sredinom druge četvrtine, kada su izabranici Majka Badenholzera stigli do velikih 23 poena prednosti (60:37). Na kraju treće već su imali preko "stotke" (106), a konačni poraz gostiju ublažili su igrači s klupe Pejsersa, koji su razliku sa 40 (74:114) sveli na 20 razlike.

Sjajan napad predvodio je, po običaju, Janis Adetokunbo svojim trećim tripl-dablom ove sezone (21 poen, 14 skokova i 10 asistencija). Imao je, čak, vremena da se oproba u ulozi fotoreportera pošto se odmarao u poslednjoj deonici.

Na drugoj strani, Domantas Sabonis je postavio lični rekord sa 33 poena, uz 12 skokova i šest asistencija za 31 minut, ali njegovi saigrači nisu bili šuterski raspoloženi kao veče pre, kada su savladali Memfis sa 134:116. Treba, ipak, istaći 12 asistencija Ti Džej Mekonela.

Milvoki je sada na 13:8, a Indijana na 12:10.

Filadelfija je u Šarlotu pokazala zašto je vodeći tim Istoka. Gosti su upisali četvrtu uzastopnu pobedu (118:111) i sprečili Hornetse da dođu do istog učinka. Džoel Embid (34p, 11sk) i Tobijas Heris (26p) odigrali su ključnu ulogu po pitanju poena, ali je zapažen bio i Ben Simons sa 15 poena, devet asistencija i šest skokova. Najefikasniji u domaćem timu bili su Lamelo Bol i Gordon Hejvord sa po 22 poena, a Devonte Grejem je ubacio 18.

Seventisiksersima je ovo bila 16. pobeda u 22 utakmice, dok je Šarlot na 10-12. Nisu uspeli Stršljenovi da slave, ali su za utehu imali potez utakmice.