Drama u Bostonu: Bogdan promašio šut za pobedu, Srbi gađali trojke 2/18 (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | uto. 26.11.19. | 08:18

Loše šutersko veče srpskih igrača u obračunu protiv Seltiksa. Bogdanović 13 poena, Bjelica četiri

Dramatičan okršaj u TD gardenu između Bostona i Sakramenta zavšen je domaćih Seltiksa. Priliku da se proslavi u poslednjoj sekundi utakmice imao je srpski as Bogdan Bogdanović, koji je promašio šut za pobedu u poslednjim sekundama - 102:103 (22:19, 24:34, 29:22, 27:28). Bila je to 13. uzastopna pobeda Bostona nad Kingsima kod kuće.

Bogdanović nije bio na vrhuncu svojih šuterskih sposobnosti, postigao je 13 poena i imao osam asistencija, ali je iz igre šutirao izuzetno loših 5/20 (2/13 za tri), pa je ulogu glavnog igrača Kingsa preuzeo Badi Hild. Odlični šuter Sakramenta postigao je 41 poen i imao pet skokova, a potpunu rapsodiju doživeo je u trećoj četvrtini kada je ubacio 21 poen uz fantastičnih 8/10 iz igre, a onda još devet u poslednjoj deonici. Posle njega, najefikasniji u gostujućim redovima bio je Harison Barns sa 20 postignutih poena, dok je Nemanja Bjelica postigao četiri poena (0/5), uz šest skokova.

Seltiski su mnogo bolje rasporedili snge u svojim redovima, pa je tako najefikasniji bio Džejlen Braun sa 24 postignuta poena, Džejson Tejtum je postigao 20, a Marus Smart 17. Dvocifren je bio i Enes Kanter sa 13 postignutih poena.

Meč je bio na ozbiljnoj rezultatskoj klackalici praktično tokom čitavog svog toka. Boston i Sakrametno su se naizmenično smenjivali u vođstvu, a pri završetku svakog perioda tim koji je bio u zaostatku stizao je do preokreta. Umalo je tako bilo i u poslednjoj četvrtini, tokom koje je Boston konstantno imao prednost, a onda je Sakramento serijom 6:1 i trojkom Bogdanovića 27 sekundi pre kraja došao do vođstva 102:101. Ipak, već u sledećem napadu je poentirao Smart, koji je potom oduzeo loptu Bogdanoviću, pa prokockao napad.

Vrhunac drame nastao je u poslednjih pet sekundi. Tejtum je promašio šut za tri poena, a Sakrametno posle tajm-auta organizovao poslednji napad. Odgovornost je preuzeo Bogdanović i iz prilično teške situacije promašio pobedu svog tima. Sakrametnu je ovo drugi poraz na prethodna tri gostovanja, pa se nalaze na devetom mestu Zapada sa skorom 7-9. Sa druge strane Boston deli drugo mesto na Istoku sa skorom 12-4.

Marko Gudurić odigrao je svega osam minuta na parketu u porazu svog Memfisa u Indijani (114:126) i postigao solidnih pet poena (2/3 iz igre). Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Ti Džej Voren sa 26 postignutih poena. Sa druge strane Džaren Džekson je ubacio 28.