Lamin Itebe (©MN Press)

Insep ubedljiv, Efes nije mogao ništa sa 30 izgubljenih lopti

Vreme čitanja: 2min | pet. 31.03.23. | 16:34

Parižani sigurni u prvom meču Grupe B juniorske Evrolige

Grupa B juniorske Evrolige je za danas završena, a posle Meginog časa košarke vršnjacima iz Venecije, pariski Insep bio je ubedljiv protiv Anadolu Efesa rezultatom 77:54 (17:17, 21:10, 18:16, 21:11).

U susretu sa ne naročito dobrim procentima šuta na obe strane razliku je napravila bolja koncentracija igrača Lamina Itebea pošto su uspeli da odigraju daleko bolje u reketu od protivnika, a pritom ga i nateraju na ogroman broj izgubljenih lopti. Teško da je podmladak dvostrukog uzastopnog šampiona Evrope mogao da uradi nešto sa čak 30 izgubljenih poseda, od čega je Insep direktno “ukrao“ čak 15! I francuski sastav je imao veći broj prodatih lopti, ali upola manje od klasića sa druge strane.

Utakmica je u prvih deset minuta bila potpuno izjednačena, ali onda je Insep počeo da pravi ogromnu razliku. Do izražaja je došla čvrsta odbrana francuskog sastava, pa je do poluvremena razlika postala stabilno dvocifrena, da bi se tako zadržalo sve do poslednje četvrtine kada je Efes ponovo sveden na relativno mali broj poena – 11. To je na kraju i donelo ubedljiv trijumf Insepu.

Najbolji u redovima Insepa bio je Noa Esenge sa 17 poena (8/13 iz igre), pet skokova i tri asistencije, ali i samo jednim pogođenim slobodnim bacanjem iz sedam pokušaja. Dvocifreni su bili još Nolan Traore sa 12 i Talis Sulak sa 10 poena, šest dodavanja, četiri uhvaćene i isto tolikoi izgubljenih lopti. Maksim Log je uz 11 poena imao osam skokova. Kod Efesa jedini dvocifreni bio je Melih Tundža sa 15 poena, po pet asistencija i izgubljenih poseda, uz tri skoka. Salih Altuntas je imao četiri poena i 11 skokova.

KVALIFIKACIONI ANGT TURNIR EVROLIGE "MARKO IVKOVIĆ"