Duško Ivanović (Star sport)

Izlečio je Ivanović mnoge boljke u Baskoniji, ali nema terapiju za hit Evrolige

Vreme čitanja: 3min | čet. 14.12.23. | 22:39

Virtus slavio u Vitoriji

Otkako se Duško Ivanović vratio na klupu, Baskonija je bila hit Evrolige, imala sedam pobeda i samo jedan poraz ali je večeras naišla na veće iznenađenje od sebe. Sjajni Virtus koji igra sezonu iznad svih očekivanja je slavio u Vitoriji 91:81 i upisao desetu pobedu u 14 kola.

Zasluženo je ekipa Luke Bankija nanela Baskoniji drugi poraz otkako je Ivanović na klupi. Vodili su u većem delu meča, odbili mnoge napade domaćih i mirno priveli meč kraju. Blistao je veteran Marko Belineli koji je bio nerešiva enigma za Ivanovićevu odbranu, ubacio 27 poena i probio granicu od 1.000 poena u elitnom takmičenju.

Raspoloženi Belineli je obeležio početak utakmice. Vezao je dve trojke, ubacio 10 poena za pola četvrtine i došao do 1.000 poena u karijeri u Evroligi. Virtus je ekspresno stigao do dvocifrene prednosti, poveo i 14 razlike trojkom Pajole pa je Ivanović morao da seče tajm-autom. Marinković je na početku drugog kvartala pogodio trojku, kasnije još jednu, dobru rolu je imao i Diop pa je Baskonija prednost gostiju istopila na samo tri poena.

Nova trojka srpskog reprezentativca u poslednjem minutu prvog poluvremena plus još jedna Rogavopulosa su doneli preokret i vođstvo Baskonije 38:37. Domaći su trojke u prvom poluvremenu šutirali skoro 50 odsto. Ali na drugoj strani se probudio bivši Baskonijin igrač Tornike Šengelije, preuzeo ulogu lidera od Belinelija i u drugo poluvreme se ušlo sa samo poenom prednosti za španski tim.

Belineli i Šengelija su i na početku drugog poluvremena bili nerešiva enigma za dobranu domaćih. Majk Kocar je u tim momentima držao Baskoniju u egalu, probudio se i Čima Moneke i nastavila se rezultatska klackalica. Virtus je sa tri poena prednosti ušao u poslednju deonicu...

Jurila je Baskonija mali zaostatak ali joj je teško išlo jer Markus Hauard nije imao noć. Sedekerskis je pogodio za tri poena, Kocar zakucao i Baskonija je opet povela dva razlike (70:68). Usledila je Virtusova serija 7:0 i novi preokret. Imao je Ivanovićev tim nekoliko šansi da uhvati priključak ali nije uspela. Trojka Heketa dva minuta pre kraja za 78:70 je prelomila pobednika. Uspeli su domaći da priđu na tri poena zaostatka preko Miler Mekintajera na 40 sekundi do kraja ali Virtus nije ispustio vođstvo do kraja.

Belineli je do 27 poena došao sa 50 odsto šuta za tri poena i 66 odsto za dva. Odigrao je najbolju partiju u sezoni. Odličan je bio i Šengelija sa 16 poena. Čima Moneke je u domaćem timu ubacio 16 poena uz 11 skokova, Rogkavopulos je dodao 11, koliko je ubacio i Markus Hauard. Ali uz loše šutersko večee. Za tri poena je šutirao 3/10, za dva 0/3, nije podelio nijednu asistenciju...