Iznenađenje u Malatiji, Ankaraguču pobedio prvi put od septembra

Vreme čitanja: 2min | pet. 07.02.20. | 19:58

Igrač odluke Dever Orgil, koji je jedini pogodak na meču postigao u 66. minutu - 1:0

Ozbiljan šok u Malatiji. Ankaraguču je odneo sva tri boda i stigao do tek treće pobede u ovoj sezoni. Prve još od 29. septembra prošle godine, kada je na svom terenu savladao Genčlerbirligi - 1:0 (0:0).

Igrač odluke bio je napadač sa Jamajke, Dever Orgil, koji je zatresao mrežu domaćina preciznim udarcem sa ivice kaznenog prostora u 66. minutu. Ipak, možda i ključni momenat meča bilo je isključenje defanzivca Malatije Mustafe Akbaša, koji je u 49. minutu neshvatljivo zaustavio loptu u rokom i tako sprečio upravo Ogrila da se nađe u stopostotnoj šansi.

Malatija je i pored toga imala daleko veći posed lopte, što je uostalom i zasluga gostiju koji su se branili tokom čitave utakmice, a posebno nakon vodećeg pogotka, kada su stali u ozboljan blok ispred svog šesnaesterca. Domaćin za to nije imao rešenje.

Nekadašnji kapiten Crvene zvezde Mičel Donald uneo je svežinu u domaće redove svojil ulaskom u 68. minutu, ali ni on nije uspeo da učini nešto više pred golom Fabijena Farnola.

Ankaraguču je ovom pobedom skočio na 16. mesto sa svega bodom zaostatka od Antalije, koja je prva ispred crtve, a u narednom kolu će dočekati Fenerbahče na svom terenu. Malatija je u postpunosti spokojna po pitanju opstanka, ali joj je ovo bio peti uzastopni meč bez pobede i ako tako nastave mogli bi da se nađu u ozbiljnim problemima u finišu sezone.

TURSKA 1 – 21. kolo

Malatija - Ankaragudžu 0:1 (0:0)