
Jokić promašio produžetak! Novi tripl-dabl, ali uzalud
Vreme čitanja: 5min | uto. 18.11.25. | 05:26
Čikago Bulsi iznenadili Nagetse
Ove sezone će očigledno veća vest biti kada Nikola Jokić ne upiše tripl-dabl učinak nego kada ga ostvari. Možda je i najbolje da mu se meri samo kroz prve tri četvrtine jer je ponovo uspeo da ima tripl-dabl na početku trećeg kvartala. Utakmicu je završio sa 36 poena (12/20 za dva, 1/7 za tri, 9/12 slobodna bacanja), 18 skokova, 13 asistencija, ukradenu i dve blokade.
Doduše, osmi tripl-dabl ostvario je u porazu od Čikago Bulsa 130:127, što je i prvi poraz Nagetsa ove sezone kod kuće. Jokić nije imao blistavo šutersko veče za tri poena, a na kraju je i promašio trojku za produžetak.
Izabrane vesti
Tiho je Jokić ušao u utakmicu, makar poenterski. Vratio se iz povrede Kem Džonson i cilj je bio da se on razigra ofanzivno pre svega jer mu od trejda u Denver baš i ne ide. Jako je bitan za defanzivu, međutim mnogo se više od njega očekuje u napadu, posebno jer bi trebalo da nadomesti poene Majkla Portera Džuniora za kog je i razmenjen. S obzirom da su dobro krenuli Nagetsi i brzo došli do osetne prednosti, delovalo je da problema neće biti sa umornim Bulsima, koji su igrali i prethodne večeri. Međutim, to nije bio slučaj.
Ne samo da su gosti iz Čikaga vodili posle prve četvrtine košem razlike, već su u drugom kvartalu otišli na velikih +18, što je bio znak Dejvidu Adelmanu da Nikola ne može mnogo da odmara. Kao da se ljut vratio sa klupe Jokić, pa je tako rešio da vodi bitke sa imenjakom Vučevićem. Hteo je Jokić da on bude taj koji poentira i drži taj deo igre pod kontrolom, ali ga šut nije služio, posebno za tri poena. I pored toga, pronalazio je načine kako da poentira, ali je i razigravao saigrače. Dok su se okrenuli Bulsi, Denver im je istopio prednost.
Jokić je dominirao i na skoku i sa asistencijama, pa mu je tako za novi tripl-dabl nedostajala samo jedna asistencija već na poluvremenu. Denver je imao poen prednosti na velikom odmoru, vratio se Jokić raspoložen i spreman za novo nadigravanje, pa je tako brzo došao do osmog tripl-dabla u sezoni. Treba napraviti posebnu kategoriju tripl-dablova do treće četvrtine, što je za srpskog centra sada već stvar navike. Ipak, iako je imao jedan lep 'Sombor šafl' preko Vučevića, šut ga baš nije išao. Promašio je svih pet šuteva za tri, promašivao dosta i ispod koša, a onda se uvukla nervoza.
Sudije su dozvoljavale Bulsima nešto tvrđu igru, pa je posle jednog faula Jokić bio veoma ljut i Adelman je dobio tehničku jer se žalio. Počeo je najbolji košarkaš sveta i da gubi lopte i sve je krenulo naopako za Denver. Posle izgubljene lopte Jokića, Hardavej iz besa pravi nesportsku i srećom je sprečen sukob igrača. Iako je vezao šest poena u završnici kvartala, nije uspeo previše da smanji zaostatak jer su Bulsi imali +10 pred poslednjih 12 minuta.
Dok je Jokić odmarao u prvoj polovini poslednje četvrtine, odgovornost je preuzeo Džamal Mari i vratio Denver u igru. Trojka, zatim koš uz faul i Nagetsi su bili u igri, pa je vrlo brzo Džoker ponovo bio na parketu. Imao je dve vrhunske asistencije, od kojih je jedna za trojku Kema Džonsona na tačno pet minuta do kraja 'zapalila' halu jer su se Nagetsi primakli na svega poen zaostatka.
Denver je polaganjem Marija poveo prvi put još od početka treće četvrtine, a Jokić je na 100 sekundi do kraja preuzeo odgovornost kada niko nije mogao ništa da pogodi. Ubacio je trojku protiv Vučevića, koji se čitavo veče mučio protiv imenjaka na oba kraja parketa. Trojku je Huerter vratio na drugoj strani, da bi Mari izgubio loptu i na minut do kraja su Bikovi imali tri poena viška.
Pogodio je u svom stilu još jednu poludistancu srpski košarkaš preko Vučevića, a zatim mu na prodoru izbio loptu, koja se od noge crnogorskog reprezentativca odbila u aut. Sudije su dosudile posed za Čikago, pa je pregledan snimak - kada je Adelman tražio čelendž - ali odluka nije promenjena i lopta je ostala za Čikago, iako je delovalo da se odbila od centra Bulsa. To je sve kaznio baš Vučević trojkom, na koju je Jokić odgovorio polaganjem, ali je bilo 18 sekundi do kraja i lopta je bila za Bulse.
Još jedna sudijska odluka bila je u centru pažnje – na pola terena je Vučević primio loptu, udvojen je, delovalo je da će se skakati za loptu, ali Bili Donovan zove tajm-aut i sudije pokazuju da je sve čisto. Na 11 sekundi do kraja fauliran je Dosunmu. Pogodio je oba bacanja, pa je Mari pogodio trojku, ali posle faula nad Huerterom ostale su manje od dve sekunde. Pogodio je oba, a za 1,7 sekundi je Gordon pokušao da pronađe Jokića dodavanjem preko celog terena. Vučević ga je odgurnuo i taman su Nagetsi imali priliku da iz bočnog auta izgrade poziciju za šut. Jokić je šutirao sa skoro pola terena i promašio je, pa su Bulsi odneli pobedu.
Ekipu iz Čikaga su do pobede predvodili Džoš Gidi sa 21 poenom, 14 skokova i šest asistencija, Dosunmu sa 21, Huerter sa 20, Džejlen Smit sa 16, Dževon Karter sa 15 i Matas Buzelis sa 13 poena. Nikola Vučević imao je osam poena, devet skokova i šest asistencija. Treba napomenuti da su Bulsi šutnuli 53 trojke (19/53).
Pored Jokića, kod Denvera su se istakli Džamal Mari sa 34 poena i 11 skokova, Eron Gordon sa 24 poena i deset skokova i Kem Džonson sa 19 poena.

NBA, ponedeljak na utorak
Klivlend – Milvoki 118:116
/Mičel 37 – Rolins 24/
Detroit – Indijana 127:112
/Duren 31 – Sijakam 29/
Filadelfija – LA Klipers 110:108
/Maksi 39 – Harden 28/
Majami – Njujork 115:113
/Pauel 19 – Mekbrajd 25/
Toronto – Šarlot 110:108
/Ingram 27 – Knepel 24/
Minesota – Dalas 120:96
/Rid 22 – Hardi 17/
Nju Orleans – Oklahoma 109:120
/Firs 24 – Holmgren 26/
Denver – Čikago 127:130
/Jokić 36 – Gidi 21/
tagovi
Obaveštavaj me
NBA









.jpg.webp)




