Nikola Jokić (©AFP)

Jokić sam gurao Nagetse, ali su Pelikansi slavili, magična noć Portorikanca Alvarada (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | ned. 04.12.22. | 23:59

NBA liga: Nju Orleans pobedio Denver sa 121:106. Našem centru jedna asistencija falila za tripl-dabl, završio meč sa 32 poena. Bek domaćina pogodio osam trojki iz 11 pokušaja

Ne može Somborac sve sam. Dvostruki uzastopni MVP lige, Nikola Jokić, odigrao je još jedan odličan meč u Luizijani protiv Nju Orleansa u derbiju Zapadne konferencije, ali jedna lasta ne čini proleće. Nije imao raspoloženog saigrača, Džamal Mari se ispromašivao, pa su Nagaetsi poklekli u Luizijani. Pelikansi su slavili sa 121:106 i sada su preskočili tim iz Kolorada na drugom mestu u Zapadnoj konferenciji.

Na prethodnim mečevima, Jokić je više razigrao saigrače, sada je preuzeo dirigentsku palicu i nemilosrdno punio koš domaćina. Već na startu treće četvrtine je stigao do dabl-dabl učinka. U prvih 12 minuta je postigao čak 13 poena, imao pet skokova i tri asistencije. Srpski reprezentativac završio je meč sa 32 poena za 38 minuta (šut iz igre 13/19), čak 16 skokova i devet asistencija. Za tri poena je Jokić samo jednom pogodio iz četiri pokušaja, dok je bio nervozan i sa linije slobodnih bacanja (5/9):

Vodio je Denver do sredine treće deonice meča. Imao je i +8 na startu drugog poluvremena, ali raspucani Hose Alvarado i Zajon Vilijamson su bili fantastični. Krajem treće četvrtine, domaćin je napravio seriju 15:4, preokrenuo rezultat. Stao je Jokić u poslednjih 12 minuta, Pelikansi su na krilila sjajnog Portorikanca Alvarada se odlepili na dvocifrenu prednost i na kraju lako dobili tim iz Kolorada.

03.00: (1,75) Portland (12,5) Indijana (2,30)

Nju Orleans je u ovom šampionatu jedno od prijatnijih iznenađenja, ima skor 15-8 i samo je Finiks bolji u konferenciji.

Meč sezone odigrao je Portorikanac Hose Alvarado koji je za samo 27 minuta postigao čak 38 poena. Fenomenalan je bio u šutu za tri poena, pogodio je osam puta iz 11 pokušaja. Odličan je bio i Zajon Vilijamson sa 25 poena. Litvanac Jonas Valančijunas je ubacio 13, a po 12 Trej Marfi i Vili Hernangomez.

Jokić je ubedljivo bio najbolji kod Denvera. Tek u poslednjoj četvrtini se probudio Eron Gordon koj je na kraju imao 19 poena. Džamal Mari se zaustavio na 18, uz očajan šut od samo 35 odsto (6/17). Kanađanin je pogodio tri trojke iz osam šuteva. Dvocifeni broj poena imao je još Brus Braun sa 13. Denveru je to drugi vezani poraz, posle neuspeha pre dve noći u Atlanti protiv Hoksa na debiju u ovom šampionatu Bogdana Bogdanovića.

Lider Zapadne konferencije, Fiinks, pregazio je ove sezone tužni San Antonio u Teksasu sa 133:95. Već posle 24 minuta bilo je +30 za Sanse. Deandre Ajton i Majkal Bridžis su bili najbolji kdo gostiju sa 25 i 24 poena, dok je Keldon Džonson ubacio 27 poena za Sparse.