Karijeva pedesetica ostavila u senci Bjelicu i Bogdana (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | uto. 09.11.21. | 06:41

Nemanja šutirao 100 odsto, Bogdan ubacio 17 poena

Šuterska klinika u San Francisku, 240 poena ukupno, a od toga 50 Stefa Karija!

Prva zvezda Golden Stejta i po mnogima najbolji šuter današnjice odigrao je simultanku protiv Atlante, pogotovo u drugom poluvremenu, kada je Ratnicima doneo preokret, a na kraju i sigurnu pobedu za nastavak serije i za ostanak na vrhu Zapadne konferencije – 127:113.

Kada je sirena oglasila kraj utakmice kraj Karijevog imena je stajalo 50 poena (14/28 iz igre, 9/19 za tri poena, 13/13 slobodna bacanja), sedam skokova i 10 asistencija. Ovacijama su dočekani njegovi poslednji poeni, jer je maltene sam as Voriorsa izgurao preokret, pošto je Atlanta sredinom druge četvrtine imala u tri navrata 15 poena prednosti. A, na kraju treće deonice bilo je +17 za Golden Stejt!

Potpuno u senci maestralne Karijeve partije ostao je duel dvojice srpskih reprezentativaca. U pobedničkom sastavu Nemanja Bjelica je doprineo trijumfu sa sedam poena i dva skoka za 13 minuta igre. Inače, Bjelica je imao stoodstotan šut: 2/2 iz igre, 1/1 za tri poena i 2/2 sa linije bacanja.

Bogdan Bogdanović je meč završio sa 17 poena, skokom i dve asistencije. Šutirao je tačno 50 odsto: 7/14 iz igre, od toga 3/8 za trojku.

Dok je Kari „zapalio“ mrežicu Houksa, na drugoj strani je najefikasniji bio Trej Jang sa 28 poena.

Igrao je i Boban Marjanović, dobio je osam minuta u pobedi Dalasa nad Nju Orleansom – 108:92.

Srpski centar je dobio priliku u poslednjoj četvrtini, kada je Dalas imao sigurno vođstvo i stigao je da ubaci četiri poena uz jednu asistenciju. Prva zvezda meča bio je Luka Dončić, koji je gurao tim do pobede sa 25 poena.

Nju Orleans je time nastavio niz poraza i čvrsto je zakucan za dno Zapadne konferencije.