Konačno da i Cedevita Olimpija nekog pobedi, Blažič i Kobs iskalili bes na Splitu

Vreme čitanja: 2min | sub. 14.10.23. | 16:45

Okončan crni niz Ljubljančana

Tmurni dani nadvili su se nad dvoranom Stožice ovog oktobra. Porazi od Hapoela i Huventuda u Evrokupu i Crvene zvezde s 43 poena razlike u ABA ligi doprineli su da ekipa Simonea Pjaniđanija izgleda potpuno apatično na početku sezone. Imali su Ljubljančani sreće da im raspored konačno podari jednog protivnika nižeg kvaliteta, pa su tako u susretu trećeg kola ABA lige trijumfovali protiv Splita 97:68 (55:32).

Pre samo tri dana slovenački predstavnik doživeo je i drugi poraz u Evrokupu, pošto je nakon produžetaka s pola koša razlike poražen od Huventuda. Bio je to treći uzastopni poraz za Zmajčeke u svim takmičenjima, a današnja pobeda nad Splitom, tek im je druga u sezoni, posle trijumfa u uvodnoj rundi protiv Mege krajem septembra.

Gosti su se držali dobro samo u prvoj četvrtini, ali su krajem uvodnih deset minuta poklekli i dozvolili rivalu da preuzme vođstvo. Do sredine drugog perioda Cedevita Olimpija je stekla dvocifrenu prednost, koju je konstantno uvećavala, rešivši meč već na poluvremenu (55:32).

Posebno raspoložen u domaćoj ekipi bio je 33-godišnji Jaka Blažić. Bivše krilo Crvene Zvezde postigao je 20 poena (8/12 šut iz igre), a imao je ukupan indeks korisnosti 26. Dostojanstvenu partiju među Žutima pružilu su Perković s 15 i Fanderbark s 14 poena.

Da li je ova ubedljiva pobeda istinski nagoveštaj boljih dana za Pjaniđanijeve pulene ili je samo varka znaćemo već u narednim danima. Cedevita Olimpija u narednom kolu Evrokupa gostuje u Istanbulu protiv Bešiktaša, gde će tražiti prvu pobedu na međunarodnoj sceni u aktuelnoj sezoni. Nakon toga sledi joj i nezgodno gostovanje u Lakštašima protiv Igokee.

S druge strane, ono što je bilo jasno i pre početka sezone sada je potvrđeno. Split će uz Cibonu verovatno biti glavni kandidat za ispadanje u ABA 2 ligu, izgubio je sve tri utakmice do sada i pokazao je najmanje od svih timova u regionalnom takmičenju.