Košarkašice Zvezde odbranile trofej u Kupu!

Vreme čitanja: 1min | ned. 12.03.17. | 17:45

Drugu godinu zaredom crveno-bele osvajačice Kupa Milan Ciga Vasojević

Kako košarkaši, tako i košarkašice Crvene zvezde!

Crveno-bele dame uspele su da osvoje, tačnije da odbrane pehar u nacionalnom Kupu, pošto su u finalnoj utakmici bile bolje od Radivoja Koraća rezultatom 84:66 (23:8, 19:19, 20:23, 22:16).

Crvenu zvezdu je do pobede vodila raspoložena Aleksandra Katanić, koja je za 37 minuta na terenu ubeležila 18 poena i 10 skokova, potom i po tri asistencije i ukradene lopte, za ukupnih indeks korisnosti - 25.

Pored Katanićeve čak četiri košarkašice Zvezde imale su dvocifren broj koševa, a istakla se Mina Đorđević s 10 poena i 12 uhvaćenih lopti. U timu s Malog Kalemegdana sve košarkašice koje su odigrale bar sekund upisale su se u listu strelaca.

Konačni ishod i ubedljiv trijumf mogao je da se nasluti već posle prve deonice, pošto je rezultat bio 23:8!

Upravo na talasu furiozne prve četvrtine košarkašice Zvezde nastavile su put ka trofeju i do kraja nisu se zaustavljale. Već samo održavale visoku prednost.

U redovima Radivoja Koraća najbolja je bila Marija Stojiljković sa 12 poena.

(FOTO: MN Press)