Luka Dončić (©AFP)

Lamelo Bol ušao u istoriju Šarlota, Dončić u finišu dodao gas i oterao Stršljenove (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | pon. 06.11.23. | 05:48

NBA liga: Dalas pobedio na svom parketu sa 124:118. Luka promašivao tri četvtine, ali kada je najvažnije bio je pravi. Konačno, prvo slavlje Memfisa, pobeda u Portlandu – 112:100.

Ono što je Nikola Jokić za Denver, to je Luka Dončić za Dalas. Kada igra Slovenac na svom nivou, a sjajno je počeo novi šampionat, nema zime za Maverikse. Veći deo meča su gosti iz Karoline vodili, ali u poslednjih 12 minuta nekadašnji as Reala je dodao gas i vodio svoj tim do pobede – 124:118.

Košgetersko veče imao je Lamelo Bol sa tripl-dabl učinkom od 30 poena (5/10 za tri poena), 10 skokova i 13 asistencija, ali nije to bilo dovoljno da se sruši tim iz Teksasa. As Šarlota je ušao u istoriji franšize kao prvi igrač kome je uspelo da stigne do dvocifrenog broja (10) tripl-dablova.

Stršljenovi su imali i +15 u provm poluvremenu, u trećem periodu igre su domaćini zaigrali bolje, sustizali prednost gostiju, da bi uz pomoć Dončića, ali i Kajri Irvinga, uspeli da prelome meč u finišu.

Dončić je promašivao tri četvrtine. Pogotovo je loš bio za tri poena – 1/9, ali mu je na kraju samo jedna asistencija falila za tripl-dabl. Ubacio je 23 poena i imao 13 skokova. Irving je imao nešto više od 40 odsto šuta, na kraju se zaustsvio na 18 poena (dve trojke), a bio najboji paker tima sa 10 asistencija. Isti košgeterski učinak kao i nekadašnji as Klivlenda, Bostona i Bruklina je imao i Grent Vilijams, dok je Tim Hardvej junior ubacio 16 poena (4/12 za tri poena). Prijatno je iznenadio Džejden Hardi sa 14 poena za nešto više od 14 i po minuta na terenu.

Kod gostiju, osim raspoloženog Bola, po 20 poena upisali su Gordon Hejvord i Pi Džej Vašington, dok je Mark Vilijams stao na 19.

Dalasu je ovo peta pobeda, uz samo jedan poraz, pa je drugi na Zapdu iza šampiona Denvera koji ima trijumf više.

Memfis je pobedio u gostima Portland sa 112:100. Grizlisi su poslednji tim koji nije imao pobedu. Posle šest poraza, sada je konačno slavio, a najzaslužniji za prvenac bili su Dezmond Bejn sa 30 i Džeren Džekson sa 26. Kod domaćina iz Oregona, Džeremi Grent je bio najbolji sa 27 poena.