Lokomotiva zaribala, ali s pobedom dolazi na megdan Partizanu

Vreme čitanja: 3min | sre. 16.10.19. | 20:30

Rusi slomili Limož tek u poslednjoj četvrtini

Nisu bez razloga u stručnom štabu Lokomotive upozoravali pred meč sa Limožom da ih očekuje izuzetno težak posao. Sve to se obistinilo gotovo od reči do reči, a ruski sastav je do pobede došao uz dosta muke - 86:75.

Pogled na rezultat rekao bi vam da je Lokomotiva ovaj meč lako dobila, ali to uopšte nije tačno. Tim iz Kubanja ključnu prednost napravio je tek na oko tri minuta pred kraj, kada je otišao na "plus 11". Ta zaliha je bila sasvim dovoljna da se do kraja dođe do pobede.

Najzaslužniji za trijumf domaćih bio je Alan Vilijams sa 17 poena i gotovo besprekoran učinak (5/7 za dva, 7/7 sa linije za slobodna bacanja), a ispratili su ga Sem Deker i Vil Kamings sa 14 poena.

Iako prva četvrtina obično ne pokaže u kom smeru će se kretati meč, prvih deset minuta između Lokomotive i Limoža kao da nam je govorilo da ćemo do kraju gledati dramu. Non-stop su Rusi vodili, ali je gost disao za vratom i nije dozvoljavao timu iz Kubanja da se odvoji. Tačnije, samo poen je delio jedne i druge na kraju prve deonice - 20:19.

Druga deonica donela nam je i prvo vodstvo gostujućeg tima, a rezultatska klackalica bila je na snazi sve do kraja ovog perioda. Smenjivali su se i jedni i drugi u vodstvu, a čast da na poluvremenu bude tim koji je u vodstvu imala je Lokomotiva - 42:41.

Vrlo dobro su momci iz Kubanja otvorili treću četvrtinu. Odlepili su se na sasvim solidnih šest poena razlike, a onda su potpuno bezrazložno stali. Limož je napravio seriju od 12:2 i poveo sa četiri poena prednosti. Tu razliku, koliko-toliko, uspeli su da sačuvaju pred poslednjih deset minuta košarke - 55:58.

Meč je, ipak, rešen bez gotovo ikakve drame. Poslednja deonica donela nam je odličnu, brzu i košarku koja je bila lepa za oko. Konstantno je Lokomotiva pokušavala da se otrgne iz zagrljaja neverovatnog gosta i u tome je uspela na oko tri minuta pred kraj meča. Sjajnom sekvencom u kojoj su se ređale trojke, koševi iz lej-apa i lepa zakucavanja, sastav iz Kubanja otišao je na dvocifrenu razliku i tako stavio tačku na ovaj meč - 86:75.

Iznenađenje smo videli u drugom duelu odigranom u isto vreme. Monako nije uspeo da veže i treću pobedu u Grupi A, pošto je u Izraelu izgubio od Makabi Rišona. Francuski klub stigao je na "minus dva" na oko 40 sekundi pred kraj meča, iako je u jednom trenutku gubio sa čak 15 poena razlike na polovini četvrtog kvartala. Tim Saše Obradovića nije imao snage da zada završni udarac Izraelcima - 77:72.

Najefikasniji u ekipi domaćina bio je Aleks Hamilton sa 22 poena, dok je Di Bost završio sa 18 poena kod gostiju.