Micić bacio Jokića u drugi plan – 25 poena za rušenje Memfisa

Vreme čitanja: 3min | čet. 14.03.24. | 03:21

Srpski plejmejker bio jedan od najistaknutijih igrača u slavlju Šarlota (110:88), as Nagetsa u pobedi protiv Hita (100:88) ubacio 12 poena, uz 14 skokova i šest asistencija, Jović ubacio tri poena za 16 minuta

Vasilije Micić je bacio Nikolu Jokića u drugi plan, pošto je bio jedan ključnih igrača u pobedi svog Šarlota na gostovanju Memfisu (110:98). Srpski plejmejker je ubacio 25 poena, što mu je novi rekord NBA karijere, a samo dve asistencije su mu nedostajale za dabl-dabl učinak.

Ne sme se zanemariti ni učinak Alekseja Pokuševskog, koji je ubacio devet poena i imao pet skokova i tri asistencije u slavlju Hornetsa.

Ispred Micića po broju poena bili su samo Majkl Bridžis sa 27 poena i Gregori Džekson sa jednim manje. Ipak, reprezentativac Srbije je bio taj koji je vodio glavnu reč na terenu i predvodio svoju ekipu do 17. pobede u sezoni.

Hornetsi su kontrolu igre i rezultata imali tokom čitave utakmice, a u trećoj deonici i početkom poslednjeg kvartala, uspešno su odgovorili na nalete domaćina da se u poptunosti vreati u igru.

Ono što je najvažnije jeste da je Micić nastavio kontinuitet kvalitetnih igrara, ovo mu je bila sedma uzastona utakmica sa dvicifrenim brojem poena. Prethodni rekord NBA karijere postavio je 6. marta u porazu od Orlanda, tako da ovaj večerašnji ima znano veću važnost, s obziorom na slavlje Hornetsa.

Denver nije skrenuo sa puta u pohodu na lidersku poziciju Zapadne konferencije, već je vezao četvrto uzastopno slavlje i stigao do 46 trijumfa u ovoj sezoni. Nagetsi su u gostima savladali Majami, koji je doživeo četvrti vezani poraz, pa je ostao u zoni plej-ina – 100:88.

Srpski as, Nikola Jokić bio je tek sedmi strelac utakmice. Prepustio je Majklu Porteru da se ispucava, pa je bio najefikasniji sa 25 postignutih poena, uz sedam skokova. Dvostruki MVP NBA lige postigao je 12 poena, uz 5/8 iz igre, i imao dva skoka više, uz šest asistencija za 38 minuta provedenih na parketu.

Srpski reprezentativac Nikola Jović ubacio je svega tri poena za 16 minuta na parketu, a najefikasniji u redovima Hita bio je Bem Adebajo sa 17 poena i 13 skokova.

Nagetsi su čitavo prvo poluvreme konstantno bili u prednosti, imali su i dvocifenu zalihu, ali su pitanje pobednika prelomili tek u drugom delu poslednje deonice.

Luki Dončiću je nedostajala jedna asistencija (21 poen, devet asistencija) da ostvari dabl-dabl učinak protiv Golden Stejta (109:99), ali je u tome uspeo Kajri Irivng, koji je bio drugi najefikasniji igrač utakmice sa 23 poena, ali uz osam skokova i 10 asistencija.

Izuzetno veče imao je Demarkus De Rozan, kojin je postigao 46 poena (uz devet skokova i tri asistencije) u pobedi Čikaga nad Indijanom posle produžetka.