Monstruozna partija Adetokunba, Midlton trojkama zatrpao Lejkerse i izjednačio se sa Alenom (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | čet. 18.11.21. | 05:07

Iskusni bek postigao 1051. trojku za Milvoki, koliko ih ima i legendarni "trojkaš"

Muče se Lejkersi bez Lebrona Džejmsa i biće tako sve dok se Kralj ne vrati u tim. Otkako je početkom meseca morao van parketa zbog povrede, ekipa iz Los Anđelesa dobila je svega tri od osam utakmica, od čega dve posle produžetaka. Peti neuspeh u istom periodu zabeležili su večeras protiv Milvokija, čime su izjednačili bilans pobeda i poraza (8:8) od starta sezone - 109:102.

Kakvu je utakmicu odigrao Janis Adetokunbo, teško da bi i sam Džejms pomogao Lejkersima da izbegnu poraz... Grčki centar pružio je najefikasniju partiju od starta sezone, ubacivši 47 poena uz procenat uspešnosti šuta od 78 odsto (18/23)! Time je ujedno postao prvi košarkaš još od Šakila O'Nila iz 1995. godine sa najmanje 45 poena i uspešnošću od minimum 75 odsto protiv Lejkersa.

Pride je uz silne poene uhvatio još devet lopti, zabeležio tri asistencije, ukrao jednu loptu i "spustio jednu rampu". Radio je Adetokunbo šta je poželeo sa Entonijem Dejvisom tokom čitavog meča, dobijao duele pod košem, lako ga obilazio u reketu, čak pogodio i trojku preko Obrve... Doslovno je dominirao Grik Frik u sudaru dvojice superstarova u Fiserv Forumu.

Toliko da je već na pauzi imao 28 poena (12/13 iz igre, 2/2 za tri), što je bilo drugo najefikasnije prvo poluvreme u njegovoj karijeri. Samo iz reketa je u prve dve četvrtine ubacio 20 poena, dva manje od čitavog tima Lejkersa... Entoni Dejvis, potpuno nemoćan u okršaju sa dvostrukim MVP-jem, u tom trenutku je na drugoj strani imao tek osam poena.

Međutim, iako Adetokunbo nije smanjivao gas ni u nastavku, pre svih Karmelo Entoni, pa i Horton-Taker držali su Lejkerse u životu. Čak je krajem treće četvrtine tim iz Grada anđela preokrenuo rezultat (83:81), ali se naprasno pojavio Kris Midlton. Iskusni američki bek, koji je zbog virusa korona propustio osam utakmica, odigrao je 30 minuta i na pravi način se vratio u tim.

U finišu treće deonice sa dva vezana koša Midlton je Baksima vratio prednost, a potom i devet minuta pre kraja meča vezao dve trojke kojima je Milvoki uhvatio potreban vazduh i koliko-toliko se odlepio od rivala. Ona druga bila mu je 1051. za Milvoki, čime se izjednačio sa Rejom Alenom po broju najviše trojki u istoriji franšize.

Da do kraja ne bude drame pobrinuo se Adetokunbo sa sedam vezanih poena u poslednjih tri minuta. Pored ubedljivo najefikasnijeg Grka, u redovima pobedničke ekišpe dvocifreni su bili još Portis sa 17, onosno Konoton i Midlton sa po 16 poena. Kod Lejkersa je prednjačio Hotron-Taker sa 25 poena i 12 skokova, dok je Vestbruk pored 19 poena zaleležio i 15 asistencija. Dejvis je na kraju delimično popravio utisak, pošto je meč završio sa 18 poena, devet skokova i četiri asistencije.