Mornar ostao bez Lige šampiona

Vreme čitanja: 1min | uto. 26.09.23. | 23:22

Obradoiru previše jak za Barane

Košarkaši Mornara su već na prvoj stepenici završili avanturu u kvalifikacijama za Ligu šampiona - crnogorski predstavnik je večeras u Antaliji u četvrtfinalu ubedljivo poražen od španskog Obradoira - 90:56.

Pitanje pobjednika je bilo rešeno posle 20 minuta kada je španska ekipa stekla ogromnih 33 razlike (56:23).

Mornar je u prvom poluvremenu imao 14 izgubljenih lopti (21 ukupno), u nastavku nije uspeo da ublaži poraz, a iz igre je na kraju šutirao 36 odsto.

Najefikasniji kod Mornara je bio Nemanja Vranješ, koji je utakmicu završio sa 16 poena. Antabija Voler je imao 10, a Dvajt Marej i Milić Starovlah po devet.

Na drugoj strani je Hauard postigao 20 poena. Rigoberto Mendosa i Alvaro Munjos su imali po 16.