
Napadačka košarka Borca, 13 trojki, povratak sa -11 i opet poraz: Ostaje samo onaj prvenac nad Partizanom
Vreme čitanja: 2min | čet. 19.11.20. | 20:03
Krka slavila u Čačku
Ostao je Borac veran napadačkoj košarci, ostao je i praznih šaka. Opet. Iako je ponovo dao više od 85 poena, ispalio 13 trojki, odupirao se i odbijao da se preda, na kraju je potpisao kapitulaciju pred naletima Krke, pa je slovenački predstavnik dobio meč osmog kola ABA lige u Čačku – 90:86.
Odluka je pala u poslednjem minutu. Domaćin je preko Nemanje Todorovića najpre izjednačio (72:72), Bris Džons ga je doveo u prvo vođstvo posle rane faze meča (80:79), ali u završnih 60 sekundi tim Marka Marinovića je poklekao.
Izabrane vesti
I to tako što je posle dugog praznog hoda proradio najbolji akter meča, Jure Skifić, da bi zatim Džons promašio nerezonsku trojku sa osam metara, u narednom napadu sastava iz Novog Mesta fauliran je Lapornik, otišao na liniju penala i doneo gostima pobedu koju su mogli da obezbede ranije.
Imali su čak 11 poena viška, maltene sve vreme bili u vođstvu, diktirali tempo, ali su se namerili na žilavu ekipu, kojoj nije u DNK-a da lako odustaje. Neko je na kraju morao da slavi. Ovoga puta to je Krka, sposobna da prekine seriju od pet poraza u regionalnom takmičenju, dok Borac ima šest vezanih neuspeha i samo onaj jedan trijumf nad Partizanom, na premijeri.
Krku je do slavlja predvodio Jure Škifić sa 28 poena (8/9 za dva, 4/5 za tri), pratili su ga Adin Vrabac sa 14 i Kosi sa 12, dok je kod Borca bolji od ostalih bio Nemanja Todorović (24, uz pet trojki iz šest pokušaja), Nikola Kočović je dodao 18 (4/6 za tri), a Bris Džons 15.
ABA LIGA, OSMO KOLO
Četvrtak:
Borac - Krka 86:90