Donovan Mičel u akciji (©AFP)

Ne može Oklahoma da se vadi na lideru

Vreme čitanja: 2min | sre. 14.04.21. | 06:42

Bjelici šest minuta u porazu od Finiksa

Uzburkale su se malo vode Juti, nije tako dominantna kao u prvom delu sezone, ali Oklahoma nije protivnik koji bi mogao da joj naudi.

Lider Zapadne konferencije je rutinski upisao novu pobedu koja ga drži na bezbednom rastojanju u odnosu na najbliže pratioce – 106:96.

Oklahoma je u agoniji, ovo joj sedmi uzastopni poraz i san o plej-ofu, ako su ga Tanderi uopšte imali, polako nestaje pred očima košarkaša. Čak su gosti imali 17 poena prednosti u prvoj četvrtini (31:14), a polovinom treće Juta je došla do 16 razlike (72:56). Bilo je i +25 u poslednjoj deonici, a iako je Oklahoma ublažila poraz, meč ni u jednom momentu nije ušao u neizvesnost.

Udarna igla Jute ove večeri bio je Bojan Bogdanović sa 23 poena (10/10 bacanja), Donovan Mičel je stao na 22, dok je Rudi Gober ostvario dabl-dabl sa 13 poena i 14 skokova. Fenomenalnu partiju pružio je za Tandere Lugvenc Dort, koji je ostvario rekord karijere sa 42 poena.

Pobedu je ostvario i Jutin najbliži pratilac Finiks.

Sunca su na svom terenu preslišala Majami, koji je bolje otvorio utakmicu, ali mu je krajem druge četvrtine oteta iz ruke. Razlika je samo rasla do konačnih 106:86.

Srpski reprezentativac Nemanja Bjelica dobio je šest minuta na terenu, a uspeo je samo da upiše jednu asistenciju i dva promašaja za tri poena.

Igrač utakmice bio je Deandre Ajton sa 19 poena, dok je u Majamiju najefikasniji bio Džimi Batler sa 18.