©AFP
©AFP

Negativna serija Denvera nastavljena u Torontu, uzalud i Jokićevih 28 poena

Vreme čitanja: 2min | sre. 15.03.23. | 03:13

Srbin u tandemu sa Porterom režirao veliki povratak u trećoj četvrtini, međutim Nagetsi nisu imali snage i za preokret (110:125)

Košarkaši Denvera nastavili su seriju poraza pošto ih je večeras, posle Čikaga, San Antonija i Bruklina savladao i Toronto (125:110).

Vrlo bled početak duela i čak 49 poena primljenih u prvoj četvrtini uticalo je da Nagetsi tokom čitavog susreta budu u podređenom položaju. Ipak, odličnom igrom u poslednjim minutima treće deonice gosti su uspeli da istope minus i priđu na dva poseda zaoastatka. Ipak, povratak rivala u igru probudio je goste koji su uspeli da se na vreme ponovo orvoje na dvocifrenu razliku i rutinski stignu do dragocene pobede u borbi za plej-of.

Raspoloženi Nikola Jokić i Majkl Porter Džunior trudili su se da održe korak u odnosu na ekipu koju je sa 36 poena predvodio Fred Vanvlit. Inspirisani as Toronta pogodio je osam trojki iz 12 pokušaja i dugo je predstavljao nerešivu enigmu za defanzivu rivala. Ipak, na putu Toronta da izbegne neizvesnu završnicu nedostajao je još neki inspirisani pojedinac što su Jokić i Porter umeli da kazne, ali prilazak gostiju na tri poena razlike uticao je da se u redovima Reptorsa probudi Anunobi i ugasi sve nade gostiju.

Porter je trojkama (pogodio pet od devet) stavaralo probleme spoljnoj liniji Toronta, dok se Jokić trudio da jednako zadaje glavobolje igračima Toronta pod košem. Na kraju Srbin je duel završio sa 28 poena, osam skokova i sedam asistencija, dok je američko krilo upisalo pet poena manje.

Iako su se u završnici utakmice probudili i Gordon i Mari, Denver nije uspeo da izbegne četvrti uzastopni poraz, te će kraj negativne serije pokušati da režira za dva dana u Detroitu.

Sa druge strane, Toronto je posle tri izgubljena duela upisao dragocenu pobedu u borbi za baraž i masta u plej-ofu.