©AFP

Nova sjajna partija Dončića, Pokuševski bez poena u porazu Oklahome

Vreme čitanja: 2min | uto. 13.12.22. | 05:12

Dalas se na krilima Slovenca vratio na pobednički kolosek (121:114)

Posle duela sa Čikagom koji je propustio, Luka Dončić se u susretu sa Oklahomom vratio na parket i sa 38 poena poneo epitet junaka Maveriksa koji su slavili 121:114.

Predvođeni inspirisanim Slovencem košarkaši Dalasa posle dva poraza sus se vratili na pobednički kolosek, a prva zvezda tima potvrdila je da igra sezonu iz snova i da je sa pravom u najužem krugu kandidata za MVP titulu.

Iako je Dalas rano stekao dvocifrenu prednost Oklahoma je već do kraja prve deonice režirala preokret i stekla vođstvo koje je očuvala do uvodnih minuta druge četvrtine. Ipak, neposredno pred odlazak na veliki odmor Maverisksi su režirali seriju kojom su se odvojili na plus 16, a potom su osetnu prednost uz blage oscilacije očuvali do kraja susreta.

Inspirisani Dončić uz 38 poena zabeležio je 11 skokova i osam asistencija, međutim uloga najefikasnijeg aktera meča pripala je Kanađaninu iz redova gostiju Šaju Glidžesu Aleksanderu. Ipak, lider Oklahome sa 42 postignuta poena nije uspeo svom timu da donese više od časnog poraza, pre svega jer nije imao adekvatnu poentersku podršku saigrača, dok su uz Dončića na drugoj strani u centru pažnje bili Dinvidi i Hardavej sa po 20 poena.

Značajnu minutažu u redovima gostiju dobio je i srpski košarkaš Aleksej Pokuševski koji je na parketu prooveo kok 21 minut, međutim u tom periodu nije stigao da upiše poene. Iako je kod talentovanog košarkaša kolona za poene ostala prazna ne može se reći da je imao zanemarljiv učinak jer je utakmicu završio sa devet skokova i dve asistencije.