©AFP
©AFP

Novi u nizu poraza šampiona: I Pelikansi bolji od Golden Stejta, Dončić sa 35 poena potpisao pobedu protiv Toronta

Vreme čitanja: 3min | sub. 05.11.22. | 05:13

Voriorsi poraženi peti put uzastopno (105:114)

Branilac NBA krune Golden Stejt pretrpeo je peti uzastopni poraz, a novi u nizu rivala koji su savladali tim Stiva Kera je Nju Orleans (114:105).

Oba tima imala su svoje periode, te su Pelikansi posle uvodnih minus osam u prvoj četvrtini tokom naredne dve deonice uglavnom kontrolisali ritam i imali vostvo. Ipak, domaćin je tek u poslednjem kvartalu uspeo da stekne osetniju prednost koju je potom uspeo da očuva i posle Šarlota, Detroita, Majamija i Orlanda ušiše se među timove koji su doprineli nizu poraza branioca šampionske krune.

Posebno raspoložen bio je Ingram sa 26 poena, dok su mu glavnu podršku sa po šest manje pružali Mekkalum i Nejs. Sa druge strane, u Golden Stejtu je najefikasniji bio Pul sa 20, a Džerom i Kuminga koji su postigli po dva manje trudili su se da zajedno sa saigračem održe korak u čemu na kraju ipak nisu uspeli.

Za razliku od Voriorsa košarkaši Dalasa pronašli su ritam i pobedom nad Torontom (111:110) nastavili su da nižu slavlja, a u prvom planu se još jednom našao Luka Dončić. Sjajni Slovenac osmu uzastopnu utakmicu je završio sa više od 30 poena na svom kontu, a uz 35 poena upisao je i osam skokova uz šest asistencija. Glavnu podršku Dončiću predstavljao je Dinvidi koji je postigao 21 poen, dok je na drugoj strani najefikasniji bio Enunobi sa 27 poena. Raspoloženi košarkaš Toronta praktično uz zvuk sirene postigao je trojku kojom su Reptorsi razliku sveli na samo pola koša, međutim poraz je bio neminovan.

Za razliku od asa Toronta, u poslednjim napadima na utakmicama Hiro i Melton su promašili šuteve za pobedu njihovih timova, pa je Majami poražen od Indijane (99:101), dok je Filadelfija izgubila od Njujorka (104:106).

Posebno uzbudljivo bilo je u Finiksu gde su Sansi u dramatičnoj završnici poraženi od Portlanda (106:108) čime su prekinuli niz od pet pobeda. U neizvesnom susretu rivali su poslednji minut dočekali izjednačeni, a 46 sekundi pre kraja Ejton je pogodivši za dva doneo vođstvo domaćinu. U narednom napadu Portland je odgovorio trojkom Nurkića, ali se Buker revanširao istom merom te je pola minuta pre kraja Finiks imao dva poena prednosti.

Poenima Nurkića gosti su izjednačili, a sekund pre kraja Bridžs je izgubivši loptu izrastao u tragičara Finiksa jer su usledili poeni Granta za pobedu Portlanda.