Ilajdđa Brajant Foto: Shutterstock

Olimpija sigurna u Berlinu, a Makabi kod kuće

Vreme čitanja: 2min | čet. 14.01.21. | 22:33

Milanezi upisali 12. trijumf u Evroligi

Iako oslabljena neigranjem Vladimira Micova milanska Olimpija je slavila u Berlinu protiv Albe 84:70. Italijanski tim je ključni beg napravio u drugoj četvrtini i manje- više uspešno održavao rivala na bezbednoj distanci do kraja utakmice.

Najkorinsiji u ekipi Albe bili su Džejson Grendžer sa 16 poena i 6 asistencija i Ben Lemers sa 18 poena i 5 skokova. Milaneze su do 12. trijumfa u ovosezonskoj Evroligi, odnosno trećeg vezanog predvodili Kevin Panter sa 14 poena, Zek Lidej sa 16 poena i 5 skokova, Kajl Hajns sa 13 poena, po 5 skokova i asistencija, kao i Luđi Datome sa 14 poena, dok su Serhio Rodrigez i Malkom Dilejni podelili po 7 asistencija.

Plej-of zoni polako se približava i Makabi koji je pobedio Baskoniju 91:82. Osim uvodnih minuta, tim iz Tel Aviva je poput Olimpije u Milanu sve vreme kontrolisao rezultat i na kraju ušao u mirnu završnicu.

Ilajdža Brajant i Otelo Hanter su sa po 14 poena bili najefikasniji u Makabiju, u čijim redovima su dvocifren učinak ostvarili još Anđelo Kalojaro sa 12 i Juvel Zusman sa 11 poena.

Odlične igre Pjerie Henrija (19 poena, 8 asistencija) i Aleka Petersa (18 poena, 5 skokova) bile su nedvoljne gostima da izbegnu poraz u Tel Aviv.