Igrači Partizan (© Star Sport)

Partizanov treći najbolji učinak u ABA ligi mogao bi da otvori vrata istorijskom preokretu

Vreme čitanja: 3min | sub. 04.06.22. | 10:19

Crno-beli su samo u dva navrata ubacili preko 112 poena na meču ABA lige. Protiv Olimpije je upisano 115 poena, ali posle četiri produžetka, dok je protiv Igokee klub iz Humske postigao čak 117, ali nikada ovakav meč nije viđen u finalnoj seriji

Četvrti meč finalne serije ABA lige dugo će se pamtiti u taboru Partizana. Potpuna dominacija protiv večitog rivala i pobeda kojom je izborena majstorica koja će odlučiti šampiona (ponedeljak, 20.00). Ipak pre te utakmice, vredi pogledati statistiku svih sezona Partizana u regionalnom takmičenju. Partizan je samo četiri put ubacio 112 ili više poena. Sada je pitanje koliko dešavanja sa četvrtog meča mogu da utiču na odlučujući peti. Partizan ima ceo vikend pre sobom da se se ponovo maksimalno spremi jer je psihološka prednost tu, samo ponovo treba pretočiti u veliku energiju na parketu kojom je večiti rival bio zbrisan sa terena u prvom poluvremenu.

Rekao je bio Željko Obradović posle susreta na konferenciji za medije da ne može da se ponove dve iste utakmice, ali četvrti okršaj finalne serije je pokazao igračima crno-belih šta je recept za trijumf. Energija i odbrana koja otvara sva vrata u napadu.

Posle prednosti od 2:0 Zvezde, došlo se do situacije da je rezultat finalne serije 2:2 i sve se odlučuje u narednih 40 minuta. Ukoliko Partizan bude uspeo da uvede meč u svoj ritam gde bi sve moglo da se lomi u neizvesnoj završnici, onda bi sve bilo moguće, pa i da se dogodi istorijski preokret, nikada viđen u istoriji regionalnog takmičenja.

Ubačenih 112 poena su pokazali igračima Partizana da je apsolutno sve moguće, pa i da se rekrodi obaraju...

Pamti se utakmica iz sezone 2015/16 kada su crno-beli postigli 115 poena. Međutim, ona nije ostala u lepom sećanju kod navijača crno-belih. Utakmica portiv Olimpije u Ljubljani je izgubljena jer je domaćin ubacio 118, a uz to je duel okončan tek posle četiri produžetka. Najveći broj poena, kada su crno-beli u pitanju, viđen je u sezoni 2017/18. kada je tadašnji Partizan ubacio neverovatnih 117 poena u pobedi protiv Igokee. Iste sezone su crno-beli postigli 112 poena protiv MZT Skoplja... I to je to.

Pomenute utakmice su bile deo ligaškog dela sezone ABA lige, a sadašnjih 112 je stiglo u plej-ofu i to u finalnoj seriji i to baš protiv Crvene zvezde. Posebno upečatljivo je bilo prvo poluvreme kada su crno-beli upisali nestvarnih 68 poena što je najviše poena na nekom meču ABA lige kada je u pitanju plej-of ili završni turnir.

"Pratili smo plan trenera i to je to, odradili smo posao, na kraju smo mogli da uživamo u pobedi, ali sada se to zaboravlja. Krećemo pripremu za petu utakmicu i analize. Biće to najbitnija utakmica do sada u sezoni. Zvezda je dobro otvorila utakmicu, pogodili su nekoliko šuteva. Pokazali smo u toj situaciji hladnokvnost i spremnost da se držimo plana koji je dogovoren pre utakmice", rekao je Zek Ledej strelac osam poena.

Iako svi pričaju o atomskom napadu crno-belih, Amerikanac u prvi plan stavlja odbranu.

"Stvarno jesmo dobro izgledali napadački, ali za mene je ključna bila odbrana. Uspeli smo da ih zaustavimo u drugoj četvrtini, ta odbrana je recept za uspeh u sledećoj utakmici. Ne smemo da razmišljamo o Evroligi i šta sve pobeda donosi, moramo da budemo kocentrisani na meč i na naš plan. Pobedili smo dve utakmice, sada kako da pobedimo treću", dodao je Ledej.

Svestan je i kapiten Partizana da ubedljiva pobeda u četvrtom meču pada u vodu ako se ne izađe sa istom energijom u ponedeljak.

"Dobar pristup pre svega. Kada dođe do plej-of, taktika je važna, ali postoje svari koje su još važnije. Bili smo na nivou. Idemo na petu utakmicu, igramo protiv protivnika koji zna da se snađe u ovakvim situacijama", rekao je Zagorac.