©ABA liga, Koper Primorska/Aleksander Golub

Poraz od Bajerna teško pao, Zvezda se ozbiljno namučila u Kopru

Vreme čitanja: 2min | ned. 08.11.20. | 18:54

Crveno-beli teškom mukom slomili otpor fenjeraša - 72:84

Poraz od minhenskog Bajerna očigledno je imao ozbiljan psihološki uticaj na igrače Crvene zvezde koji su se večeras ozbiljno pomučili protiv Primorske u Kopru. Fenjeraš je ozbiljno zapretio u poslednjoj četvrtini, gde je prišao na tri poena zaostatka, ali ipak nije imao dovoljno snage da napravi senzaciju. Na kraju, Zvezda je ostala jedini tim na Jadranu bez poraza, a Primorska jedina ekipa koja u Jadranskoj ligi nije osetila slast trijumfa - 72:84 (14:28, 24:21, 22:16, 12:19).

Sastav Andreja Žakelja posle ovog meča može da se pohvali da jedini tim uz Megu koji je uspeo da reši dve četvrtine u svoju korist protiv Crvene zvezde, što mu je omogućilo da se izbori za neizvesnu završnicu meča, ali ne i više od toga.

Saša Obradović će imati mnogo toga da zameri svojim igračima, bez obzira na to što u sastavu nije bilo Džordana Lojda. Potpuno je podbacio Lengston Hol, koji se upisao tek u završnici meča, ali su ti poeni slomili otpor protivnika minut i po pre kraja meča pri rezultatu 72:79. Treba napomenuti da je Amerikanac imao sedam asistencija. Najefikasniji u pobedničkom timu bili su Tejlor Ročesti i Ognjen Dobrić sa po 16 ubačenih poena, dok je Kori Volden ubacio jedan manje.

Primorska je uspela da se vrati iz ozbiljnog zaostatka, koji je tokom treće četvrtine dostigao i 18 poena (29:47). U finišu treće četvrtine domaćin se serijom 8:0 spustio na samo pet poena zaostatka, a na početku četvrte i na samo tri (66:69). Ipak, Zvezda je potom podigla ritam i serijom 8:21 došla do zalihe koja joj je omogućila da nešto mirnije odigra završnicu meča i stgne do zasluženog slavlja.

Kod domaćina je najbolji bio Jurij Macura, koji je meč okončao sa 17 postignutih poena i čak 17 skokova, a dvocifreni su bili Durnik (14), Rojc (12) i Kastrati (10).

Saša Obradović neće imati previše vremena za analizu grešaka na ovom meču, već će na njihovom ispravljanju morati da radi u hodu, pošto crveno-beli već u sredu gostuju Asvelu, a dva dana kasnije dočekuju Real Madrid.

KOPER - CRVENA ZVEZDA 72:84

/14:28, 24:21, 22:16, 12:19/

KOPER: Šuster, Durnik 14, Flerin, Rojc 12, Kastrati 10, Radulović 8, Hrabar, Macura 17, 17sk, Nemanič 3, Vončina 8.

CRVENA ZVEZDA: Obrajan 13, Ročesti 16, Hol 3, Volden 15, Uskoković 5, Lazić, Rit 4, Dobrić 16, Simonović 2, Jagodić Kuridža 1, Kuzmić 3, Teri 6.