Luka Dončić (©AFP)

Porzingis "izdao" Dončića, Dalasov četvrti poraz u pet mečeva (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | ned. 28.11.21. | 05:13

Slovenački as ubacio čak 15 poena u prvoj četvrtini, Letonac ga pratio pa stao

Nije uspeo Dalas da ostane na pobedničkom putu. Posle pozitivnog ishoda meča sa Los Anđeles Klipersima, Mavsi su ugostili Vašington, koji ih je ostavio pognutih glava - 114:120.

Morali su Luka Donči i družina (bez Bobana Marjanovića u igri) da čestitaju rivalu na pobedi četvrti put u poslednjih pet mečeva, pa im je sada učinak pao na 10-8, ali i dalje dovoljan za visoko peto mesto Zapadne konferencije.

Pružio je slovenački as partiju u svom stilu, ubacivši 33 poena (od kojih 15 već u prvoj četvrtini), uz 10 asistencija i četiri skoka. ali to nije bilo dovoljno. Zanimljivo, Dončić je i pored dabl-dabl učinka imao na kraju negativan indeks uspešnosti (-11). Pomalo čudno, jer je iz igre šutirao sasvim solidnih 52 odsto (13/25), za tri 3/9, a slobodnja bacanja 4/7, međutim, imao je i četri izgubljene lopte.

Slovenačkog reprezentativca u prvom poluvremenu odlično je pratio Kristaps Porzingis (12 poena, 4/6 šut iz igre), ali se Letonac ugasio u drugom delu meča i zaustavio na 13 poena za 36 minuta.

Dobra igra tandema donela je domaćinima osam poena prednosti na poluvremenu, ali su gosti iz prestonice uspeli da preokrenu za svoju 13. pobedu u 20 mečeva.

Predvodio ih je Bredli Bil sa 26 poena i sedam asistencija. Odličnih 10 od 14 šutirao je iz igre. Istakao se i Kajl Kuzma sa 22 poena i devet skokova.

Dalas je pre ovog duela imao četiri dana pauze, dok je Vašington igrao treći put za četiri dana, ali nije se osetio umor u igri gostiju. Mavsima sledi još jedan duel kod kuće, sa Klivlendom, a Vizardsi se sele u San Antonio.

Meč bez odbrana odigrali su Hjuston i Šarlot - 146:143. Doduše, s dodatnih pet minuta pošto je posle četiri četvrtine rezultat bio 135:135. Već u prvoj deonici postignuto je neverovatnih 73 poena (43:30 za Rokitse), a na poluvremenu je bilo 73:71.

Oba tima imali su čak četri igrača sa 20 ili više poena. Teksašane je predvodio Kristijan Vud (33 poena, 16 skokova). Kevin Porter je ubacio 23, uz 12 asistencija, Erik Gordon 22, a Gerison Metjuz 20.

Najefikasiji u timu Šarlota bio je Teri Rozijer sa 31 poenom, Keli Ubre je dodao 23, Majls Bridžis 22, Gordon Hejvord 21, ali je zapravo najproduktivniji igrač utakmice bio Lamelo Bol sa 19 poena, 13 asistencija i 11 skokova. Svi ti raspoloženi košarkaši, ipak, nisu bili dovoljni gostima, koji su pretrpeli deveti poraz u 22 meča.

Hjustonu je ovo tek treća pobeda ove sezone, ali druza uzastopna pa možda dolaze bolji dani po Rakete, trenutno najlošiji tim lige.