Šakota (© MN Press)

Pričakaće Ređana na Šakotin efekat: Italijani vodili 13 razlike u Atini, pa poklekli pred AEK-om

Vreme čitanja: 2min | sre. 07.12.22. | 22:37

Bon naneo Pinar Karšijaki prvi poraz pred domaćom publikom

Angažovala je Ređana Dragana Šakotu, mada ga još nije postavila na klupu. Razlog je taj što se tek čeka dolazak srpskog stručnjaka u Italiju i formalizovanje dogovora, iako je praktično sve završeno. U tom intermecu bivši trener Crvene zvezde nije vodio ekipu na gostovanju njegovom bivšem klubu, AEK-u, što je možda uzrok poraza ekipe iz Ređo Emilije u petom kolu FIBA Lige šampiona (59:68).

Ređana jeste imala čak i 13 poena viška tokom druge deonice (36:23), ali su čvrsta odbrana Atinjana i raspoloženi Aki Mičel obrnuli utakmicu u korist grčkog predstavnika koji je tokom treće četvrtine uspeo da preokrene rezultat, a na kraju posle dva vezana neuspeha od Bona, zabeleži trijumf koji se vraća u poziciju da izbori plasman u drugu fazu iz Grupe B.

Osim Mičela (16 poena, tri skoka), odličan je bio i Keni Vilijams (15 poena, četiri skoka), kao i Ajzea Majls (osam poena, četiri skoka), dok su za Ređanu (koji su vodili treneri Federiko Fuka i Marko Esposito) predvodili Mikael Hopkins sa 13, te Sakar Anim i Andrea Ćinčarini sa po 11.

U istoj grupi Bon je pokazao da je najozbiljniji kandidat za prvo mesto, jer je preživeo zahtevno gostovanje u Turskoj. U prva dva kola na svom terenu Pinar Karšijaka je znala samo za pobede u Ligi šampiona, međutim, ispostavilo se da je popustila pod pritiskom i protiv Nemaca je pretrpela prvi poraz pred očima svojih pristalica – 80:89.

Čak je razlika u korist Bona početkom poslednje četvrtine bila i 20 koraka, tako da su izabranici finskog trenera Tuomasa Ijasala slavili četvrti put u pet utakmica i pozicionirali se kao usamljeni lideri grupe.

Za to je najzaslužnji bio Ti Džej Šorts sa 26 poena, pratio ga je Kolin Malkom sa 20, dok su u dresu Karšijake bolji od ostalih bili Anhel Delgado i Mindaugas Kuzminskas sa po 15 poena.