Zek Ogust (FOTO ABA liga)

Razgoropađeni Amerikanci doneli veliki preokret u slovenačkom derbiju ABA lige

Vreme čitanja: 2min | ned. 02.01.22. | 19:31

Krka ispustila plus 14 protiv Cedeveita Olimpije

Slovenački derbi u ABA ligi je doneo više neizvesnosti nego što je to moglo da se očekuje. Autsajder Krka je dovukla Cedevita Olimpiju na rub poraza ali je favorit iz Ljubljane uspeo da furioznim preokretom u dvorani Leon Štukelj dođe do očekivane pobede.

Iako je sredinom treće četvrtine Krka imala čak 14 poena prednosti, na kraju je Cedevita Olimpija na krilima raspoloženih Amerikanaca slavila rezultatom 90:83.

Posle izjednačene prve četvrtine, Krka se serijom poena neuništivog Roka Stipčevića odlepila na dvocifrenu prednost i na poluvreme otišla sa 42:33. Amerikanac Tomas je od Stipčevića preuzeo palicu u drugom poluvremenu i doveo domaće do rekordne prednosti 56:42. Tada je Marko Radovanović vezao četiri poena i ostavio goste u igri, a potom je usledio američki šou.

Cedevita Olimpija je u poslednjih 14 minuta dala 44 poena od kojih su čak 42 ubacili američki košarakši Pulen, Ogust, Edžim i Ferel. Krka je u prvih pet minuta poslednjeg kvartala dala samo dva poena dok su na drugoj strani blistali Pulen i Ogust. Kada je Oigust odveo goste iz Ljubljane na 11 razlike tri minuta pre kraja, sve je bilo jasno... Cedevita Olimpija je rutinski sačuvala prednost i privela meč kraju za četvrtu uzastopnu pobedu u ABA ligi.

Džejkob Pulen i Zek Ogust su ubacili po 22 poena za pobednički tim, a ovaj drugi je dodao i 11 skokova. Kod Krke su jedini raspoloženi bili Tomas 21 i Stipčević sa 20 poena.