Jaka Blažić (©Cedevita Olimpija/Ales Fevzer)

Senzacija u ABA ligi: FMP slavio u Ljubljani, hladnokrvni Radonjić rešio penal-dramu

Vreme čitanja: 2min | pon. 11.10.21. | 20:16

Veliko iznenađenje u poslednjem meču trećeg kola regionalnog takmičenja

Nije tako delovalo sredinom treće četvrtine kada je Cedevita Olimpija otišla na "plus 13", ali u finišu poslednjeg meča 3. kola ABA lige viđena je prava drama i prvo veliko iznenađenje ove sezone u ABA ligi.

FMP je uspeo da nadoknadi zaostatak, čak i povede 71:70, pa 74:73, ali su Alen Hodžić i Majkl Kin trojkama čuvali slovenačko-hrvatsku fuziju. Na 1:08 do kraja Marko Radonjić je pogodio za tri (četvrti put iz sedam pokušaja) i doneo gostima novo izjednačenje - 77:77. Ispostavilo se da su to bili i poslednji poeni u 40 minuta igre, pa se otišlo u produžetak.

Dodatnih pet minuta počeli su ukradenom loptom i košem Gereta Nevelsa, a tu prednost FMP nije ispustio do kraja. Bilo je grešaka na obe strane i promašaja sa linije slobodnih bacanja, ali ne i preokreta. Gosti su sačuvali vođstvo u penal završnici za konačnih: Cedevita Olimpija - FMP 89:92.

Odlučujuće poene ubacio je upravo Radonjić, kom nije zadrhtala ruka na slobodnim bacanjima šest sekundi pre kraja. Pokušao je Džeki Karmajkl da trojkom izbori drugi produžetak, ali nije bio precizan.

Važne penale pre Radonjića pogađao je Danilo Tasić, ali je na 12 sekundi pre kraja krilni centar gostiju s dva promašaja ostavio nadu igračima Cedevita Olimpije. Jaka Blažič je u sledećem napadu fauliran, pogodio je oba puta za 89:90, međutim, na drugoj strani Radonjiću nije zadrhtala ruka.

Bek Pantera meč je završio kao najefikasniji u svom timu sa 16 poena. Jedan manje ubacio je Geret Nevels, uz četiri ukradene lopte, po 14 su dali Marko Pavićević (5/6 za dva) i Ebuka Izundu. Tasić je imao 13 poena, pet skokova i četiri asistencije, a dvocifren je bio i Brajs Džons sa 10 poena, uz pet asistencija.

Domaći sastav predvodio je Markus Kin sa 25 poena, Jaka Blažič je ubacio 17, Džejkob Pulen (0/7 za tri) i Zek Auguste (13 skokova) po 12, Džeki Karmajkl 10, uz šest skokova.

Cedevita Olimpija je večeras propustila priliku da se pridruži Partizanu i Ciboni koji imaju maksimalne tri pobede, dok je FMP upisao drugu. U narednom kolu Zmajčeki igraju protiv Crvene zvezde u Beogradu, a Panteri čekaju Mornar.