Mikel Bridžis (©AFP)

Senzacija u TD Gardenu: Boston prokockao 28 razlike, Bridžis i Fini Smit vodili Bruklin do filmskog preokreta

Vreme čitanja: 4min | sub. 04.03.23. | 03:59

Mari ubacio 41 poen Portlandu, Bogdan počeo sa dve blokade u istoj odbrani, pa stao

Ako na kraju ligaškog dela sezone bude nedostajala neka pobeda za sam vrh tabele ili prednost domaćeg terena, i te kako će se u Bostonu sećati poraza od Bruklina u TD Gardenu! Šta su uradili izabranici Džoa Mazule, pa to je ravno scenariju holivudskog filma.

Posle prve četvrtine Seltiksi su krstarili ka pobedi sa 37:15 u džepu, na osam minuta pre kraja drugog kvartala razlika je iznosila ogromnih 28 poena, a onda su Kelti naprasno stali i potpuno se raspali do kraja. Netsi ne samo da su pobedili, nego su čak u nekoliko intervala imali i 16 poena više, da bi na kraju odneli trijumf sa komotnih 10 razlike - 115:105 (15:37, 40:27, 34:20, 26:21).

Netsi su na senzacionalan način prekinuli niz od četiri poraza i zadržali se u grupi timova koji idu direktno u plej-of, a sve zahvaljujući užasnom i donekle neobjašnjivom padu igrača Džoa Mazule. Nije za Boston iznenađenje da doživljava ovakve slapove forme, čak i u istoj utakmici, a na primeru ovog susreta najbolje se videlo da Kelti zaista nemaju plan B kada im šut za tri poena stane. Jednostavno, sve su karte u ekipi bacili na dobru praćku, a ona ih sve više izdaje, kako se približava vreme doigravanja...

Inicijator velikog povratka Netsa bio je Dorijan Fini Smit velikim zalaganjem u oba smera, mada je prvo lice utakmice bio Mikel Bridžis. Momak koji je stigao u nedavnom blokbaster trejdu između Finiksa i Bruklina za Kevina Durenta nastavlja da privlači pažnju svojim igrama u Netsima, pa je večeras susret završio sa 38 poena (13/22 iz igre, 4/6 za tri), deset skokova i četiri asistencije. Bruklin Bridžisu, kako su mu dali nadimak po dolasku u novi klub, očigledno je prijala promena, mada je samo pitanje kakvu perspektivu ima u Netsima u kojima je Žak Von ponovo imao rotaciju sa samo sedam igrača... Fini Smit je trojkama pokrenuo goste i na kraju je imao 17 poena, od čega pet trojki iz 11 pokušaja, uz jedan skok do dabl-dabla.

Netsi su već u drugoj četvrtini napravili ogroman iskorak pošto su minus od 28 poena uspeli da svedu na samo devet razlike pred drugo poluvreme u nekoliko manjih serija, da bi se u trećoj četvrtini sve potpuno okrenulo. I ne samo da se okrenulo, Bruklin je žestoko kažnjavao sve greške i pre svega promašaje Seltiksa koji su do kraja susreta bili potpuno indisponirani.

Džejlen Braun je upisao 35 poena, Džejson Tejtum je imao 22 poena, ali i 10/23 iz igre i svih osam promašaja za tri! Istina, skupio je 13 skokova i pet asistencija. Kem Džonson je kod gostiju imao 20 poena, tri manje Spenser Dinvidi.

Ponovo je slab procenat šuta presudio Keltima. Večeras je to bilo jedva 30 odsto (9/30), dok su gosti pogodili 14 hitaca, ali iz 44 pokušaja. Netsi su stigli do prvog trijumfa posle četiri poraza, dok je Boston sa ovim i porazom od Niksa pre četiri dana sebi zakomplikovao trku za vrh Istoka.

Počeo je Kvin Snajder trenerski mandat u Atlanti porazom, ali brzo se ispravio. Hoksi su na svom parketu razmontirali Portland rezultatom 129:111 (31:19, 28:30, 38:27, 32:35) za nastavak plej-of potere, mada je verovatno mnoge šokirao ishod utakmice u TD Gardenu.

Atlanta je vodila od prvog do poslednjeg minuta i za razliku od Seltiksa uspela je da drži ozbiljnu razliku najveći deo susreta. Ogromne zasluge za to idu na račun Dedžontea Marija koji je susret završio sa 41 poenom uz samo pet promašenih šuteva iz igre (17/22)! Mari je pogodio svih pet šuteva sa distance i bio po svim merilima prva figura utakmice. Takođe je za 33 i po minuta dopisao šest asistencija i pet skokova. Trej Jang ga je ispratio sa 23 poena, 11 dodavanja i sedam uhvaćenih lopti, dok je Diandre Hanter imao 17 poena. Klint Kapela je skupio 11 poena i 12 skokova.

Zanimljivo veče imao je Bogdan Bogdanović. Srpski as odlično je počeo meč, sa dve blokade u istoj odbrani tokom prve četvrtine, ali je kasnije nestao. Susret je završio sa sedam poena (3/9 iz igre, 1/5 za tri), dve asistencije i jednim skokom. Kod gostiju 33 poena Demijana Lilarda (10/21 iz igre, 5/11 za tri), dok je Kem Rediš imao 25 poena uz četiri trojke.

Atlanta je stigla do treće pobede u protekle četiri utakmice, a posle trijumfa Netsa u Bostonu razlika ostaje tri pobede u korist ekipe sa krajnjeg istoka SAD.

Paolo Bankero nastavio se odličnim izdanjima koji ga stavljaju u pol poziciju za epitet rukija godine. Orlando je slavio u Šarlotu sa 117:106 (31:26, 33:22, 27:25, 26:33), a visoko krilo italijanskog porekla susret je završilo sa 31 poenom (13/26 iz igre), šest skokova i pet asistencija. Stigao je tako do svoje 11. partije ove sezone u kojoj je zabeležio makar 25 poena čime je stigao do trećeg najboljeg učinka u ovom segmentu, gde mu beže samo Denis Skot sa 12 i Šakil O'Nil sa 34 ovakvih partija!

Kod domaćina najefikasniji bio je Keli Ubre sa 29 poena (10/19 iz igre, 4/9 za tri) i 10 skokova.