Srbi promašili samo jedan šut iz igre! Jović skoro perfektan u San Francisku (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pet. 29.12.23. | 06:45

Srpski reprezentativac postigao 11 poena u slavlju Majamija nad Golden Stejtom – 114:102

Dvojica srpskih košarkaša našla su se večeras na parketu u mečevima NBA lige, uz učinak od 15 pogodaka iz igre iz ukupno 16 pokušaja. Taj jedan promašaj, u svojoj najboljoj partiji u NBA ligi ove sezone, zabeležio je Nikola Jović. Srpski reprezentivac je imao vrlo zapaženu rolu u pobedi svog Majamija nad Golden Stejtom u San Francisku (114:102), postigavši 11 poena za nešto manje od 20 minuta provedenih na parketu.

Jović je prvi put ove sezone dobio ozbiljniju minutažu kod trenera Erika Spoelstre, a svoju šansu je zgrabio sa obe ruke i iskoristio ju je na odličan način. Gađao je 4/5 iz igre, a zabeležio je i po tri skoka i asistencije. Svoje vrlo dobro izdanje, uz veru da bi ovaj meč mogao da predstavlja njegovu prekretnicu u NBA ligi, krunisao je fantastičnim prodorom sedam minuta pre kraja utakmice, kada je jasno nagovestio sopstvene mogućnosti.

Jović je bio peti strelac Hita na ovoj utakmici, a dominirao je Tajler Hirou sa 26 postignutih poena. Kod domaćina su najefikasniji bili Stef Kari i Klej Tompson sa po 12 postignutih poena.

Majami je meč prelomio u trećoj četvrtini, u kojoj je stigao do dvocifrene prednosti, koju nije ispuštao ni u odlučujućem kvartalu. Hit se ovom pobedom probio na visoko četvrto mesto Istočne konferencije sa skorom od 19 pobeda i 12 poraza.

Viktor Vembanjama je postigao 30 poena u pobedi San Antonija u Portlandu (118:105), dok je Entoni Dejvis bio najefikasniji (26 poena) u ubedljivom slavlju Lejkersa nad Šarlotom (133:112)