Omladinska reprezentacija Srbije (©fiba.basketball)

Srbija preko Nemačke do petog mesta na Evropskom prvenstvu, Šaranović ponovo blistao

Vreme čitanja: 2min | ned. 16.07.23. | 16:21

Francuzi ugasili san o medalji, ali Orlići pokazali karakter

Muška U20 reprezentacija Srbije Evropsko prvenstvo na Kritu završila je na petom mestu, pošto je u razigravanju za plasman bila bolja od Nemačke – 82:78 (21:14, 13:27, 29:20, 19:17)

Tim koji vodi trener Nenad Čanak sasvim dobro je ušao u meč, vodio 12:6, 21:12. Međutim, odbrana je popustila u drugom periodu, što je Nemačka iskoristila i okrenula rezultat. U ovom delu, rival je išao i na plus 12 (23:35), da bi se na veliki odmor otišlo pri rezultatu 34:41.

Orlići su drugo poluvreme otvorili serijom 12:2, i za manje od četri minuta okrenuli rezultat u svoju korist 46:43, koliko je bilo u 23. minutu posle poena sa penala Čedomir Matića. U mrtvoj trci koja je potrajala do kraja, naš tim je ipak uspeo da ostane korak ispred, pa je sa pet poena viška (78:73) ušao u poslednja dva minuta meča, pa i da prednost zadrži do kraja i slavi pobedu.

Najefikasniji u našem timu bio je Nikola Šaranović sa 26 poena, uz pet skokova, Mihailo Petrović je dodao 18 poena i pet asistencija, Filip Branković brojao do 12, Matija Belić ubacio 11 poena.

Mladi košarkaš FMP-a i nekadašnji kapiten Zvezdinih juniora odlično je odigrao turnir i na sedam mečeva u proseku beležio 17 poena, 5,9 skokova i 3,9 asistencija, za prosečan indeks 20,1. Trenutno je sedmi strelac turnira i četvrti najkorisniji igrač.

Petrović, koji je prošao kroz omladinske kategorije Partizana i minulu sezonu proveo u čačanskom Borcu, ispratio je Šaranovića sa prosekom od 14,4 poena i 5,3 asistencija (prosečan indeks 10,6).

mlada košarkaška reprezentacija SrbijeEvrobasket 2023Nenad ČanakNikola ŠaranovićMihailo Petrović