©AFP

Stef Kari uništio Bikove: Lavin i Derozan nisu imali odgovor (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 13.11.21. | 06:42

Iskusni as Golden Stejta ubacio čak 40 poena u slavlju nad Čikagom - 119:93

Ono što su u šuterskom smislu večeras gradili Luka Dončić, Džejms Harden i Nikola Jokić, uspeo je da nadogradi fantastični Stef Kari. Legendarni as je ubacio okruglo 40 poena u 11. slavlju Voriorsa u ovoj sezoni, nanevši četvrti poraz Čikagu - 119:93.

Kari je svom učinku dodao i četiri skoka i pet asistencija, dok su sa druge strane iz senke dejstvovale zvezde Bulsa Zek Lavin i Demar Derozan, koje nisu imale adekvatan odgovor za Karijevu partiju. Lavin je postigao 23 poena, u šest skokova, dok je Derozan postigao 18, uz pet asistencija.

Voriorsi su podizali nivo igre kako je meč odmicao. Bulsi su dobro otvorili meč, tokom prve deonice su imali i dvocifrenu prednost (24:14), ali je bio jasno da će teško uspeti da održe taj ritam. Golden Stejt je u prvoj četvrtini ubacio 23 poena, u drugoj 28, a u trećoj 35. Sa druge strane, sjajnom odbranom su učinili da protivnik u drugom i trećem kvartalu ukupno postigne 33 poena. Tako je čitav posao praktično bio rešen na kraju treće četvrtine, koja je okončana vođstvom domaćina od 24 pena razlike (86:62).

Domaći igrači su u četvrtoj četvrtini sebi dali malo napadačkog oduška, na šta su odgovorili i gosti, pa je na delu bila prava rafalna paljba sa obe strane.