Nikola Jokić (©AFP)

Sudar titana u Bol areni: Tripl-dabl Jokića, ali 36 poena i pobeda Bogdanovića

Vreme čitanja: 2min | čet. 06.01.22. | 06:30

Juta treći put uzastopno savladala Denver

Iako ove sezone trpe konstantne izostanke zbog korone i povreda, košarkaši Jute igraju sjajno. Potvrdili su to u komšiluku, pošto su sa devetoricom raspoloživih igrača savladali Denver u njegovoj Bol areni 115:109 za treću vezanu pobedu nad Nagetsima.

Posle nekoliko promena tokom tokom prve dve četvrtine, gosti su vodili celo drugo poluvreme. U nekoliko navrata razlika je bila i dvocifrena (do +13), ali je Denver zahvaljujući Nikoli Jokiću, Eronu Gordonu i Vilu Bartonu uspeo da u poslednji minut uđe sa dostižnih šest poena zaostatka (107:113). Čvrsta odbrana naterala je Donovana Mičela da promaši trojku, potom je Jokić bio siguran pod protivničkim košem, ali je vreme curilo prebrzo za Nagetse, pa im 20 sekundi nije bilo dovoljno da nadoknade "minus četiri". Probao je Monte Moris brzom trojkom da donese penal-završnicu, međutim, nije pogodio.

Juta je preživela nalet i upisala desetu uzastopnu pobedu na gostovanjima, četvrtu u poslednjih pet mečeva i ukupno 28 u 38 utakmica. Samo Golden Stejt i Finiks (i jedni i drugi 29-8) imaju bolji učinak od Džezera na Zapadu.

Ove noći goste je predvodio fenomenalni Bojan Bogdanović sa 36 poena i 13 skokova. Daleko je to od njegovog rekorda karijere (48 poena), ali je uspeo da ostavi u senci sjajno izdanje srpskog centra. Pomogli su mu Rudi Gej (18p), Donovan Mičel (17), Džordan Klarkson i Rojsi Onil (po 13), uz 11 skokova i pet asistencija ovog drugog.

Jokić je upisao svoj 64. NBA tripl-dabl (26 poena, 21 skok, 11 asistencija), a već na poluvremenu bilo je jasno da ide ka tome pošto je na veliki odmor otišao sa 10 poena, 10 skokova i sedam asistencija. Gosti su ga, ipak, redovno udvajali i umarali, pa u odsustvu važnih saigrača, ovaj put nije imao ko da ga odmeni.

Barton i Moris su ubacili po 20 pioena, Gordon 17, ali iako su imali više raspoloživih snaga, domaćini nisu uspeli da iskoriste ostatak tima za pobedu.

Drugim vezanim porazom Jokić i saigrači su ponovo na "nuli" (18-18) i moraće dobro da zapnu kako bi se domogli direktnog plasmana u plej-of, odnosno da bi izbegli razigravanje. Naredni meč igraju protiv Sakramenta za dva dana, ponovo kod kuće.