Jokić (© AFP)

Sudije nisu dale Jokiću da igra, Nikola nije dozvolio Indijani da pobedi iako su Pejsersi spakovali 70 za poluvreme (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | čet. 10.11.22. | 04:23

Četvrto uzastopno slavlje Denvera – 122:119

Više minuta na klupi nego na parketu, a i takav je bolji od velike većine košarkaša. Teoretičari zavere će tumačiti ovo kao želju Amerikanaca da ne dozvole Srbinu da treći put uzastopno postane vlasnik nagrade za najkorisnijeg igrača, pojedinci će se pozvati na neujednačen sudijski kriterijum, biće onih koji će govoriti o nervozi, a Nikola Jokić će se smiriti i u kritičnim trenucima kakav je bio u Indijanapolisu usmeriti Denver ka pobedi. Četvrtoj uastopnoj – 122:119.

I to tako što je na terenu proveo samo 20 minuta i 42 sekunde. Ubedljivo najmanje otkako traje serija trijumfa kluba iz Kolorada (protiv Oklahome igrao 35, u dva meča sa San Antoniom 26 i 33 minuta). Ovoga puta u Konseko Fildhausu boravak „na poslu“ krajcovali su mu arbitri, ali nisu uspeli da spreče slavlje ekipe Majka Melouna za koje je opet najzapaženiji bio Srbin.

Četiri prekršaja su mu svirali samo u prvom delu, u 58. sekundi drugog još jedan, zbog čega je morao na klupu. Kad se vratio, a to je bilo u periodu kad se odlučivalo, zadržao je prisebnost i udario domaćina tamo gde ga najviše boli, za šestu pobedu Denvera u poslednjih sedam utakmica i drugo mesto na tabeli Zapadne konferencije NBA lige.

Od 24 poena, Jokić je 11 spakovao u poslednjoj deonici, kad se vratio na parket da reši meč u kome je Indijana koristeći njegovo odsustvo dobila drugu četvrtinu 43:19, u prvom poluvremenu ubacila zbirno 70 poena, oslonila se na sjajnog rukija Benedikta Maturina (30 poena) i šut za tri poena (ubacila 14, što je ispod ovosezonskog proseka od 15,3 po meču). Nije vredelo.

Jokić je manje od 21 minuta stigao do 24 poena, pogodio svaki drugi šut iz igre (deset od 20), dodao šest asistencija i četiri skoka, a njegov koš pred kraj ispostavio se presudnim, jer posle toga Indijana nije imala odgovor. Baš kao ni na unutrašnju igru Denvera inače, Dok je Nikola Jokić odsustvovao, menjao ga je Aron Gordon i ubacio 18 poena uz 16 skokova, a kvalitetnu partiju pružio je i Kadvel Poup sa 15 poena, uz samo dva promašaja iz igre.