Andrea Trinkijeri (@Reuters)

Sunovrat Bajerna u Kazanju: Od +16 do trećeg poraza

Vreme čitanja: 2min | uto. 12.10.21. | 19:58

Veliki preokret Uniksa za prvu pobedu ove sezone u Evroligi

Izuzetno uzbudljiv meč gledali smo na otvaranju trećeg kola Evrolige. Bajern je kao gost vodio 16 poena razlike početkom treće deonice duela sa Uniksom (42:26), ali je usledio veliki preokret. Na kraju i poraz Bavaraca.

Domaći košarkaši uspeli su u finišu trećeg perioda da se približe na sedam poena zaostatka, da bi sjajnom igrom sredinom poslednje četvrtine stigli do "plus 12", a onda bili hladnokrvni u penal završnici. Na kraju: Uniks - Bajern Minhen 73:70.

Prelomne poene - sedam uzastopnih - za domaći tim postigli su Ajzea Kenan, Mario Hezonja (trojkama) i Džon Braun (zakucavanjem u kontri). Dešon Tomas je u tim momentima održavao Bajern u igri, ali je precizan šut Lorenca Brauna za tri poena i vođstvo Uniksa 70:61 na manje od dva minuta do kraja rešio pitanje pobednika.

Bajernu je ovo bio i treći poraz, dok je Uniks upisao prvu pobedu. U narednom kolu Bavarci igraju ponovo u Rusiji, sa Zenitom, a Uniks ide u Istanbul na megdan Fenerbahčeu.

Najefikasniji večeras u redovima pobedničkog tima bio je Ajzea Kenan s 21 poenom (5/9 za tri) i četiri asistencije, a pratili su ga Lorenco Braun sa 17, uz pet asistencija, i Mario Hezonja sa 15.

Ekipu Andree Trinkijerija predvodio je Darun Hilijard sa 17 poena, Kori Volden je ubacio 16 (4/7 za tri), a Ognjen Jaramaz i Dešon Tomas po 11. Bivši bek Mege i Partizana šutirao je 3/4 za tri poena, međutim, nije ga Trinkijeri koristio u finišu meča.