©AFP
©AFP

Svemogući Donovan Mičel ništa nije mogao sam, Niksi timskom igrom počistili Kavalirse (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sre. 01.11.23. | 03:20

As Klivlenda ubacio 26 poena, od toga 20 u prvom poluvremenu, ali to nije bilo dovoljno da se ugrozi slavlje Njujorka - 91:109

Donovan Mičel je nastavio da beleži fantastične partije od početka sezone, ali je njegov Klivlend pretrpeo i treći uzastopni poraz. Ovoga puta Kavalirski su na svom terenu izgubili bitku iz timske igre od Njujork Niksa, koji su zabeležili drugo slavlje u ovoj sezoni – 91:109.

Mičel je u samostalnoj režiji bukvalno radio šta je hteo protivničkoj odbrani, a posebno u prvom poluvremenu, kada je imao fantastičnih 20 poena (8/14 šut iz igre), uz dva skoka, dve asistencije i jednom ukradenom loptom. Na kraju, meč je okončao sa 26 poena, uz nekoliko poteza za TV špice, ali sve to ukupno nije bilo dovoljno da njegova ekipa bude ni blizu pobede.

Niksi su vodili konstantno od finiša prve četvrtine, pa do samog kraja meča. Do dvocifrene prednosti su stigli tokom trećeg kvartala, a onda je dodatno uvećali u poslednjoj četvrtini. U samoj završnici su došli do maksimalnih +23 (106:83), nakon čega su spustili nogu sa gasa.

Njujork je imao petoricu igrača koji su ubacili između 13 i 19 poena. Džulijus Rendl je meč okončao sa dabl-dabl učinkom od 19 poena i 10 skokova, a isti broj poena imao je i Džejlen Branson. Poen manje ubacio je, Er Džej Baret je postigao 16, a Ajzea Hartenštajn 13.

Kod domaćina su dvocifreni broj poena nekako prebacili Nikang, Okoro i Porter, ali daleko od toga da su imali ozbiljniji uticaj po pitanju kretanja rezultata.