Tristan Vukčević (©AFP)

Tristan pomera sopstvene granice: Furioznim startom podsetio na Vola pa postavio novi rekord

Vreme čitanja: 3min | sub. 13.04.24. | 03:48

Sjajno izdanje bivšeg košarkaša Partizana moglo je da bude još bolje da ga trener Vašingtona Brajan Kif nije 'hladio'

Tristan Vukčević nastavlja da pomera sopstvene granice. Prošle subote postavio je rekord karijere protiv Portlanda, a samo nedelju dana kasnije ga 'ažurirao'.

Doskorašnji košarkaš Partizan Mozzart Beta je ove noći u tesnom porazu od Čikaga (129:127) odigrao još jednu vrlo dobru partiju, svakako svoju najefikasniju od dolaska u najjaču ligu na svetu.

Vukčević je protiv Bulsa ubacio 19 poena uz šut iz igre 5/11 (2/7 za tri poena), i to za 22 minuta na parketu. Pitanje je dokle bi dobacio samo da je imao veću minutažu, posebno iz razloga što je odlično ušao u meč...

Imao je 21-godišnji Srbin furiozan početak, u uvodnih pet i po minuta ubacio je 11 od 18 poena, ali je Brajan Kif odmah potom odlučio da ga izvede iz igre i ne uvodi ga sve do početka druge deonice.

Kako bilo, Vukčević je, tvrde hroničari devašanja u Vizardsima, postao prvi ruki Vašingtona što je u prvoj četvrtini jednog meča ubacio minimum 11 poena još od 2011. godine i Džona Vola...

Međutim, odluka Kifa da ga naprasno 'ohladi' kao da je izbacila Vukčevića iz ritma, pa je do poluvremena ubacio dodao još samo jedan poen. Ni u nastavku se situacija nije značajno promenila, Tristan je drugo poluvreme otvorio pogođenom trojkom, ali ga je privremeni trener Vizardsa posle samo tri minuta igre u nastavku izveo sa parketa i tek sredinom poslednje deonice ga vratio u igru.

Tada je Tristan dodao gas i krenuo u obaranje ličnog rekorda, a na nešto više od minut pre kraja ga je i srušio. Pored 19 poena, Vukčević je dopisao i po jednu blokadu, ukradenu loptu, skok i asistenciju, i to vrlo atraktivnu, iza leđa.

U poraženoj ekipi Vizardsa, za koje utakmica nije imala rezultatski značaj, budući da su daleko od plej-ina, efikasniji od Vukčevića bili su Avdija i Kispert sa po 23 poena, dok je Boldvin Džunior ubacio koliko i srpski košarkaš.

U redovima Čikaga istakli su se Grin sa 24, Sanogo sa 22, odnosno Vajt i Karter sa po 20 poena.