
Tvrđe nije moglo! Lučić kao nekada
Vreme čitanja: 2min | uto. 14.10.25. | 22:28
Za sada dve pobede u Minhenu, utakmica na izuzetno mali broj poena
Kada se pogleda konačan rezultat utakmice u Minhenu, podseća na neke dane kada se igralo na ivici krvi. Izuzetno mali broj poena viđen je u Minhenu, gde je Bajern savladao milansku Olimpiju – 64:53.
Ume izgleda Bajern mnogo bolje da igra na domaćem parketu nego u gostima jer im je ovo druga pobeda u trećoj utakmici u Minhenu, pošto su prethodno u drugom kolu savladali Crvenu zvezdu. Samo što su sada slavili na veoma neobičan način.
Izabrane vesti
Poznato je da minhenski tim gaji filozofiju košarke gde se mnogo trči i mnogo šutira, a jednom se viđa i ovakva njihova utakmica, mada mu dođe kao Halejeva komenta. Da se igra tvrdo, da bude borba za svaki poen i da nema velikog broja trojki. To je na utakmicama Bajerna pravo čudo, a upravo se to desilo protiv Olimpije. Mada ni gosti iz Milana napadački nisu mogli nikako da se sastave. I oni su odigrali jednu veoma slabu, pa može se reći očajnu napadačku utakmicu.
Doduše, bila je Olimpija bolja u prvom poluvremenu. Neutralisali su koš prednosti domaćina iz prve četvrtine i sa pet poena viška otišli na veliki odmor. A sa njega, bolje da se nisu vraćali. Odigrali su najgoru četvrtinu bilo kog tima ove sezone u Evroligi, pošto su postigli samo sedam poena! Šutirali su neverovatnih 2/11 iz igre u toj deonici i postigli su samo dva koša iz igre, oba za dva, uz tri pogođena slobodna bacanja iz četiri pokušaja.
To je Bajern iskoristio, došao do preokreta i imao +6 pred poslednju četvrtinu. Ništa blistavije ni tamo nije bilo za Olimpiju. Bajern je uvećao prednost, a u završnici bio sigurniji i smireniji, a odigrali su i veoma dobru odbranu. Moraće milanski velikan brzo da zaboravi ovu utakmicu i izbriše je u potpunosti iz sećanja.
Najefikasniji u pobedničkim redovima bili su Vladimir Lučić sa 14 poena, četiri skoka i asistencijom, Obst je takođe dao 14 i Boldvin sa po 11 poena.
Kod Olimpije su se istakli Devin Buker sa 11 poena i 12 skokova i Ševon Šilds sa 10 poena. Marko Gudurić ubacio je tri poena (1/3 za dva, 0/2 za tri, 1/2 slobodna bacanja).
EVROLIGA, ČETVRTO KOLO
Utorak
Makabi – Barselona 71:92
/Santos 18 – Ernangomez 19/
Fenerbahče - Dubai
Crvena zvezda - Žalgiris 88:79
/Nvora 22 – Lo 14/
Olimpijakos - Efes 82:78
/Piters 14 – Svajder 20/
Bajern - Olimpija Milano 64:53
/Lučić 14 – Buker 11/
Sreda
20.15: Panatinaikos - Asvel
20.30: (1,90) Valensija (15,0) Hapoel Tel Aviv (2,10)
20.30: (2,65) Virtus (16,0) Monako (1,60)
20.45: (1,35) Pariz (16,0) Baskonija (3,70)
20.45: (1,25) Real Madrid (17,0) Partizan Mozzart Bet (4,70)
Kvote su podložne promenama
tagovi
Obaveštavaj me
