(Guliver/Vicente Vidal Fernandez)
(Guliver/Vicente Vidal Fernandez)

Valensija je tim lakih nota i svira najlepše šansone u Evroligi, ni Panatinaikos joj ne može ništa

Vreme čitanja: 3min | pet. 05.12.25. | 22:22

Tim Pedra Martineza opet odigrao sjajnu utakmicu i slavio u Atini

Da se desio samo dobar početak sezone, pa i da uzmete faktor sreće u obzir, ali ovo što igra Valensija ove sezone nema veze sa fortunom, nego sa time da ekipa Pedra Martineza igra odlično ove sezone u Evroligi. Istina, važi za čoveka koji nije lak za saradnju, zahteva gvozdenu disciplinu u ekipi, ali zato zauzvrat stvara tim lakih nota koji u ovom trenutku svira najlepše šansone u najelitnijem takmičenju u evropskoj košarci. Milina je gledati kako kruži lopta u napadu, kako momci u narandžastim dresovima uspevaju da iskreiraju šut i ono najvažnije - da ga pogode.

Kad igraju tako, onda je i Panatinaikos sa sve raspoloženim Kendrikom Nanom nemoćan (89:79). Ništa ovo nije slučajno. Valensija je tim koji je odavno preležao one simptome kojoi su ga ranije pratili. Tim koji je previše dobar za Evrokup, ali joj u Evroligi uvek nešto fali. To više nije slučaj, utakmica u OAKA areni je još jedan pokazatelj toga. Činjenica, PAO je imao rezultatsku prednost, ali su gosti dobro igrali i uspevali da održe egal (44:38). Već na početku treće četvrtine, sve se promenilo.

Izabrane vesti

Valensija je igrala pametno u napadu, a tim Ergina Atamana je previše počeo da zavisi od Nana. Gosti su to umeli da iskoriste i posle trojke Branku Badijoa dođu do vođstva (50:47). Do kraja teće četvrtine, španski predstavnik je uspevao da održi prednost da bi ona na kraju pretposlednjeg kvartala iznosila plus četiri posle trojke Kamerona Tejlora uz zvuk sirene (65:61).

Bila je to najava onoga što će se desiti na kraju. PAO je počeo da gubi korak, nedostajalo je dodatnih napadačkih opcija, a gosti su na drugoj strani počeli da sipaju iz svih pozicija i da se polako otcepljuju. U tim momentima, Panatinaikos ponovo nije ima nikoga osim Nana i Ti Džej Šortsa. Posle njegovog zakucavanja, prednost gostiju iznosila je plus pet (77:72), ali to je bilo sve što je tim Ergina Atamana uspeo da uradi. Martinezova ekipa je do kraja utakmice odigrao pametno i staloženo. Baš onako kako su igrali celu utakmicu.

Najefikasniji u pobedničkoj ekipi bio je Darijus Tompson sa 19 poena, uz osam skokova i šest asistencija, dok je odličan bio i Kameron Tejlor sa 18 . Sa druge strane, Kendrik Nan je ubacio 23 poena, ali bez skoka i asistencije, dok je Ti Džej Šorts imao 19 uz šest asistencija.

EVROLIGA
14. kolo

Četvrtak

Efes - Real Madrid 75:81
/Šmits 21 - Hezonja 22/

Žalgiris - Makabi Tel Aviv 65:83
/Fransisko 13 - Voker 23/

Monako - Pariz 125:104
/Okobo 26 - Robinson 24/

Hapoel Tel Aviv - Asvel 87:80
/Oturu 18 - De Kolo 20/

Partizan Mozzart Bet - Bajern 92:85
/Vašington 22 - Dinvidi 25/

Petak

Crvena zvezda - Barselona 79:89
/Mekintajer 19 - Klajburn 22/

Panatinaikos - Valensija 79:89
/Tompson 19 - Nan 23

Baskonija - Olimpija Milano 88:78
/Luvavu Kabaro 21 - Bolmaro 16/

Virtus Bolonja - Dubai 79:78
/Edvards 23 - Anderson 16/

Odloženo:

Olimpijakos - Fenerbahče

*** Kvote su podložne promenama


tagovi

KK PanatinaikosKK ValensijaEvroliga

Izabrane vesti / Najveće kvote


Ostale vesti


Najviše komentara