Vasa ubacio više od pola Šarlotovih poena za poluvreme

Vreme čitanja: 2min | sre. 20.03.24. | 02:25

Težak poraz na Floridi, igrao i Pokuševski

Vukao je Vasilije Micić koliko je mogao, ali saigrači u Šarlotu kao da su se trudili da mu otežaju, a ne olakšaju posao.

Doživeli su Hornetsi težak poraz od Orlanda na Floridi, čak su ga učinili na kraju pristojnim ako se zna da su pred kraj prvog poluvremena gubili sa 41 poenom razlike (67:26). Na kraju 112:92 za Magične i noć za zaborav za Stršljenove.

Do kraja prvog poluvremena Šarlot je ubacio 32 poena, do čega je Micićevih bilo 18! U sledećoj četvrtini srpski plej je postigao samo dva poena i to u poslednjim sekundama, dok u završnoj deonici gotovo da nije ni igrao. Ipak, ostvario je Vasa odlične brojke, jer je šutirao iz igre 8/10, odnosno 2/3 za tri poena, a dodao je i po jedan skok, asistenciju i ukradenu loptu za 27 minuta na terenu.

Šansu je dobio i drugi srpski internacionalac u Šarlotu Aleksej Pokuševski. Njegovo izdanje je bilo dosta slabije, pošto je na terenu proveo 28 minuta, a ubacio je samo tri poena (1/5 iz igre), uz pet skokova i asistenciju.

Meč je, dakle, rešen još u prvom poluvremenu, odnosno u drugoj četvrtini koju je Orlando dobio sa 40:15. U nastavku su Magični usporili ritam, kontrolisali tok utakmice tek toliko da ne upadnu u rezultatski problem.

Hjuston je ušao u veliku seriju pobeda, pitanje je samo da li je kasno za plasman u plej-in. Roketsi su kao gosti savladali Vašington i ostvarili šesti uzastopni trijumf, odnosno osmi u poslednjih devet utakmica – 137:114.

Sada Hjuston ima dve pobede manje od Golden Stejta, koji je na desetom mestu, poslednjem koje vodi u doigravanje.

Posle ravnopravnog prvog poluvremena, utakmica je rešena u trećoj četvrtini, koju su gosti dobili sa 41:25. Stekli su tu prednost koju je slabi Vašington nije uspeo do kraja da ugrozi.

Fantastičan meč odigrao je Džejlen Grin, koji je ubacio 42 poena uz deset skokova.