""

Veliki Dejvid Blat je izgubio konce: Darušafaka niže poraze!

Vreme čitanja: 1min | ned. 05.02.17. | 19:17

Banvit iznenadio evroligaša iz Istanbula – 76:70.

Nešto je definitivno trulo u sistemu Dejvida Blata! Bar trenutno. Darušafaka je posle vezanih poraza u Evroligi (tri), počela da niže neuspehe i u turskom prvenstvu.

Miho svih očekivanja prebogata Darušafaka je izgubila duel protiv Banvita (70:76) i zakmplikovala sebi život u domaćem takmičenju. Tim Dejavida Blata je trenutno na petoj poziciji sa 11 pobeda i šest neuspeha.

Banvit je mnogo bolje ušao u utakmicu i posle prvih 20 minuta imali osam poena prednosti. Nastavili su gosti u svom ritmu i u trećoj četvrtini, a sve što je Darušafaka uspela da uradi jeste da prepolovi prednost.

Najbolji u redovima gostiju bio je Džordan Teodor sa 17 poena i osam skokova, dok je Korkmaz  i Orelik dodali 12.

Darušafaku je vukao Vonamejker sa 20 poena. Malo da se parira raspoloženom Banvitu.