Virtus slomio Izraelce, Limož deklasirao Ritas i ostavio Partizan na vrhu

Vreme čitanja: 2min | sre. 09.10.19. | 23:12

Teodosić i Marković dvocifreni

Izgleda da u Rišonu nisu čuli za izreku "ne diraj lava dok spava". Baš su čačkali uspavani Virtus u uvodu treće četvrtine i probudili su uragan, koji ih je oduvao s terena u ostatku meča. Na kraju ubedljivih 19 poena i umalo stotka u mrežici Izraelaca - 96:77.

Obojica srpskih plejmejkera imala su dvocifren učinak. Miloš Teodosić je meč završio sa 11 poena i četiri asistencije, dok je Stefan Marković ubacio 15 poena. Krilni centar Stefan Nikolić je igrao samo 30 sekundi.

Virtus je u prvom poluvremenu sve vreme vodio, najviše sa 10 poena razlike, ali je Makabi u nastavku napravio preokret i došao do 52:50. Ta prednost, ipak, kratko je trajala, dodao je tim iz Bolonje gas, uozbiljio se i za tili čas došao do 13 poena plusa (71:58). U poslednjoj četvrtini to rastojanje se manje-više održavalo, išlo je do 17 poena (79:62) i padalo do 13 razlike (81:68), ali pobeda Virtusa ni u jednom momentu nije dolazila u pitanje. Na kraju +19.

A, rezultat kao poručen za Partizan stigao je iz Francuske. Limož je razbio Lijetuvos Ritas sa 82:61 i ovom pobedom je ostavio crno-bele same na vrhu tabele grupe B. Samo srpski tim ima oba trijumfa u prva dva kola u grupi.

Meč u Francuskoj je bio izjednačen do poslednje četvrtine. U završnih 10 minuta ušlo se sa četiri poena prednosti za domaćina (58:54). A, onda je Limož zaigrao kao u transu. Taj poslednji kvartal utakmice nekadašnji prvak Evrope je dobio rezultatom 24:7 za konačnih 21 poen razlike. Semaj Kriston je sa 19 poena i osam asistencija bio najbolji u Limožu, pratili su ga Vinsent Senford sa 16 i Ugo Invernici sa 14 poena.