Detalj sa utakmice (©ABA 2 liga / Ilirija)

Vojvodina na Bosnu u finalu kvalifikacija za ABA 2 ligu

Vreme čitanja: 1min | uto. 26.09.23. | 20:54

Nekadašnji šampion Evrope dobio i drugi susret protiv Ilirije

Vojvodina će za plasman u ABA 2 ligu igrati protiv Bosne. Nekadašnji šampion Evrope savladao je Iliriju i u uzvratnom susretu polufinala kvalifikacija, sada rezultatom 77:70 (20:22, 30:19, 17:15, 10:14) i ukupno 160:151.

Sjajnu utakmicu odigrao je Vojin Ilić sa 24 poena (9/13 iz igre, 1/2 za tri) i sedam uhvaćenih lopti za indeks 28. Dominirao je u reketu momak iz Zvornika i bio najzaslužniji za to što je Bosna napravila sledeći korak u poduhvatu da zaigra ABA 2 ligu. Dvocifreni su bili još Adi Zahiragić sa 12 i Luka Jovanović sa 11 poena. U domaćim redovima Sergej Macura je ubacio 18, a Adnan Arslanagić 15 poena, uz šest asistencija.

Ilirija je u Maloj dvorani Tivoli imala prednost posle uvodnih deset minuta (22:20), ali je Bosna okrenula utakmicu naglavačke u furioznoj drugoj četvrtini koju je završila sa 30:19, što je najavilo kasniju pobedu. Slovenački sastav je uspeo da se vrati u život i na nešto manje od tri minuta do kraja zaostatak je iznosio samo četiri poena (67:71), ali je Bosna uspela da zadrži smirenost i mini-serijom 5:1 otišla na komotnijih osam razlike za konačnu pobedu.

Prva utakmica finala igra se u subotu na parketu Skenderije, dok će naredne srede Vojvodina imati šansu da na svom terenu dođe do velikog uspeha i poslednje ulaznice za ABA 2 ligu.